telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П’ятнадцять шкільних автобусів отримали громади Сумщини

Сьогодні відбулася передача шкільних автобусів для закладів загальної середньої освіти територіальних громад області. Ключі від новеньких машин вручили представникам громад.

Три спеціально обладнаних для перевезення маломобільних груп населення автобуси отримали заклади загальної середньої освіти Попівської, Грунської сільських рад, Чупахівської селищної ради. Ще три – заклади загальної середньої освіти з очною формою навчання Недригайлівської селищної та Роменської міської рад. Сім автобусів придбано для закладів загальної середньої освіти територіальних громад, що мають найбільшу потребу в автобусах (Коровинська, Вільшанська сільські, Липоводолинська, Ямпільська, Дубов’язівська, Миколаївська селищні та Путивльська міська ради). По одному автобусу отримали заклади загальної середньої освіти Річківської сільської ради, що був зруйнований, та заклад загальної середньої освіти Верхньосироватської сільської ради, у якому шкільний автобус було викрадено агресорами.

На врученні автобусів були присутні керівники Сумщини, народні та обласні депутати, керівники громад, освітяни.

«Більшість школярів зараз навчається онлайн. Але війна обов’язково скоро закінчиться і учні повернуться за парти. Тому ми готуємося заздалегідь. Автобуси придбані за кошти державної субвенції, але велика вдячність і громадам, які долучилися. Вони показали згуртованість усієї Сумщини. Бажаю, щоб ці автобуси возили дітей до шкіл на навчання, а не стояли в гаражах. Віримо в ЗСУ, віримо в нашу перемогу і в наше майбутнє – дітей», - сказав очільник обласного депутатського корпусу Віктор Федорченко.

30-місні «Еталони» – українського виробництва. Теплі, зі зручними м’якими сидіннями, пасками безпеки. Під пасажирськими кріслами – місця для рюкзаків. 

«Сьогодні дуже гарна подія в наш непростий час, - зазначив голова ОДА – начальник військової адміністрації Володимир Артюх. - Ми робимо це для наших дітей, щоб вони навіть під час війни відчували нашу любов та турботу. Захисники захищають їх на фронті, а держава, обласна влада, громади, викладачі роблять все, аби у них була можливість отримувати знання у безпеці. Добре, що ми встигли отримати автобуси напередодні 1 вересня. Задля цього було проведено багато роботи, організаційних та безпекових заходів, аби встигнути вчасно».

Для забезпечення організованого підвезення учнів до місць навчання та у зворотному напрямку в територіальних громадах області налічується 262 шкільні автобуси, у тому числі 10 – спеціальних, призначених для перевезення дітей, які пересуваються на кріслах колісних. За період дії в Україні воєнного стану 2 транспортні одиниці викрадено та 2 – знищено під час бойових дій, 62 – залучено для використання ЗСУ. Для забезпечення стовідсоткового охоплення учнів, які проживають за межею пішохідної доступності, організованим підвезенням, у разі відновлення навчання за очною формою, необхідно додатково 77 автобусів.

У 2023 році для закладів загальної середньої освіти області придбано 23 шкільні автобуси, у тому числі 3 – спеціально обладнаних для перевезення маломобільних груп населення, коштом освітньої субвенції на умовах співфінансування з місцевих бюджетів на загальну суму 69 485 тис. гривень. Використано кошти освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 44 227 тис. гривень, кошти місцевих бюджетів, передбачених для співфінансування закупівлі, – 25 258 тис. гривень.

У вересні 2023 року планується постачання ще 8 шкільних автобусів.

Директор Департаменту освіти і науки ОДА Вікторія Гробова подякувала народним обранцям, обласному керівництву та громадам за спільну роботу, яка допомагає забезпечити школярів гарними умовами для отримання освіти.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Вівторок, 22 серпня 2023, 17:34

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top