telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Внесені зміни до законодавства щодо застосування правоохоронними органами безпілотних повітряних суден та протидії їх незаконному використанню

2 серпня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування правоохоронними органами безпілотних повітряних суден та протидії їх незаконному використанню» від 13 липня 2023 року № 3232-IX. Зміни були офіційно опубліковані в газеті «Голос України».

Зокрема внесені зміни до Повітряного кодексу України щодо:

контролю за дотриманням порядку використання повітряного простору України під час охорони державного кордону України, захисту об’єктів критичної інфраструктури, польотів повітряних суден та переміщення інших об’єктів, що перетинають державний кордон України або виконують польоти в межах зон з особливим режимом використання;

нейтралізації загроз, припинення правопорушення та притягнення правопорушника до відповідальності за експлуатацію безпілотного повітряного судна або безпілотної авіаційної системи з порушенням порядку та правил використання повітряного простору України, що загрожує громадській безпеці і порядку, особам та майну, а також щодо протидії диверсійним проявам і запобігання терористичним актам.

Також внесені зміни до Закону України «Про державний кордон України» щодо:

забезпечення недоторканності державного кордону України в підводному та повітряному просторі Збройними Силами України спільно з Державною прикордонною службою України;

заборони здійснення польотів безпілотних повітряних суден над прикордонною смугою, крім випадків, визначених Кабінетом Міністрів України, пунктами пропуску (пунктами контролю) через державний кордон України, контрольними пунктами в’їзду-виїзду, об’єктами Державної прикордонної служби України.

Нагадуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 року № 1147 «Про прикордонний режим», ширина прикордонної смуги становить 5 кілометрів вздовж всього сухопутного кордону. Цим же нормативно-правовим актом визначені режимні обмеження щодо використання літальних апаратів у контрольованих прикордонних районах поза межами аеродромів, вертодромів або злітно-посадкових майданчиків. Про зліт або посадку повітряних суден їх власники або експлуатанти зобов’язані інформувати підрозділ Держприкордонслужби не пізніше ніж за 30 хвилин до зльоту та одразу після посадки.

З повним текстом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування правоохоронними органами безпілотних повітряних суден та протидії їх незаконному використанню» можна ознайомитися за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3232-20#Text.

Нагадуємо, що за порушення законодавства з прикордонних питань наступає відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top