telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Традиційний День поля відбувся на Сумщині

Як і зазвичай, він пройшов на базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН. Цього року аграрії обговорювали формування врожаю ранніх зернових культур в умовах Північно-Східного регіону України та особливості його збирання у 2023 році.

Почесними гостями заходу стали перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, голова Сумської ОВА Володимир Артюх, голова обласної ради Віктор Федорченко та народний депутат України Максим Гузенко.

Тарас Висоцький репрезентував присутнім «Стратегію розвитку агропромислового комплексу України» на наступні 10 років, що передбачає збільшення врожаю зернових та олійних до 150 млн тонн і максимальну вертикальну інтеграцію.

Документ розрахований на 10 років, але вже на 4 наступні є мінімально окреслені задачі, серед яких відновлення зрошення для сільськогосподарських земель, постраждалих унаслідок підриву Каховської ГЕС, поступове заміщення імпортних харчових продуктів на внутрішньому ринку, розвиток «зеленої» енергетики, переробка вторинних відходів тощо. Європейський Союз планує виділити 50 млрд євро на відновлення України. Учасником цього проєкту буде й аграрний сектор.

«На Сумщині є всі необхідні природні умови, щоб вирощувати великий спектр різних культур, - зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства. - Відповідно, є можливість робити селекцію і наукові досліди. Сьогодні разом із аграріями ми обговоримо передові тенденції: як вирощується селекційний матеріал, як впроваджуються останні наукові досягнення, аби допомогти аграріям вирощувати продукцію з меншою собівартістю, водночас бути більш прибутковим. Завдяки тому, що на Сумщині є така давня школа і вона збережена, є можливість це все подивитися в одному місці і фермерам взяти багато інформації для своєї роботи».

Також Тарас Висоцький обговорив поточні питання з керівниками аграрних підприємств Сумщини. Вони стосувалися збору врожаїв під обстрілами, ринку землі, грантів від іноземних партнерів тощо.

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко привітав аграріїв під час заходу і наголосив, що їх професія є мирною. «На Сумщині – потужні фермери, господарники. Душа радіє, коли ми бачимо поля, де стоять наповнені зерном колоски. Це – велика праця. Упевнений, що після перемоги ми увійдемо у свою звичайну колію, працюватимемо і годуватимемо не лише нашу державу, а й увесь світ. Дякую вам за ваші напрацювання, за збережені врожаї, за ваш мирний труд».  

Взяли участь у дискусії й голова ОВА Володимира Артюх та Максим Гузенко. Вони зазначали, що робота аграріїв наразі можлива в тому числі й завдяки ЗСУ. Також акцентували увагу на важливості роботи Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН. Він є тим майданчиком, який збирає й об’єднує аграріїв, науковців, представників влади, уряду, законодавчої влади. Бо однією з головних задач на сьогодні є розвиток аграрного сектору Сумщини.

Директор ІСГПС НААН Віктор Кабанець подякував присутнім за активну участь у заході, зазначив що у цьому році є врожай, є якість, і запросив усіх відвідати демонстраційне поле. Там обговорили особливості збирання цьогорічного врожаю, формування врожаю озимих колосових культур, адаптивність сучасних сортів зернових культур для сортозаміни і сортооновлення. Було проведено обмолот та облік урожаю сортів озимих зернових культур, проведено огляд насінницьких посівів пшениці озимої, вівса, гречки, технічних конопель.

Також читайте:

Останнє оновлення на Вівторок, 25 липня 2023, 15:38

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top