telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко відвідав з робочим візитом Першу обласну спеціалізовану лікарню у місті Ромни

Під час візиту голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко ознайомився з роботою лікарні та поспілкувався з її керівництвом щодо нагальних проблем і шляхів їхнього вирішення. 

На переконання керманича депутатського корпусу, людям, які пережили пекло війни, обов’язково необхідна психологічна допомога, щоб адаптуватися до подальшого мирного життя. Отже, умови мають бути відповідними.

Директор спеціалізованої лікарні Тетяна Головко розповіла: «Раніше ми надавали психіатричну допомогу в основному жителям Роменщини і найближчих районів. У 2020 році до нас приєднався ще  Сумський і Охтирський підрозділи, а зараз по новому проєкту спроможної мережі до нас приєднується ще Глухівська лікарня. Тобто ми стаємо великою надкластерною лікарнею яка охоплюватиме наданням психіатричної допомоги всіх жителів Сумщини. Психіатрична, психологічна допомога військовослужбовцям надаватиметься лише на базі роменського підрозділу. Пов’язано це, в першу чергу, з фінансуванням, професійним лікарським складом, підготовленою базою. Також тут працює відділення медико-психологічної реабілітації», - зазначила Тетяна Головко.

У ході візиту голова обласної ради оглянув приміщення, яке будується і де планують зробити відділення для військових з палатами по дві людини з туалетами, душовими кабінами. Це буде відділення, розраховане на 40 пацієнтів.

У зв’язку з цим очільник депутатського корпусу зустрівся з місцевими аграріями, представниками бізнесу, Роменським міським головою Олегом Стогнієм та головами Андріяшівської й Хмелівської сільських громад Інною Дибчинською і Петром Панченком.

Віктор Федорченко розповів, що для добудови нового відділення потрібен, в першу чергу, проєкт: «Своїми силами держава й обласний бюджет зараз не можуть виділяти кошти на проєктування, реконструкцію, розбудову через обмежене фінансування і через те, що основні кошти йдуть на обороноздатність країни. У нас є досвід, коли завдяки Благодійному Фонду «Здоров’я Сумщини», куди перераховували кошти бізнес, підприємства, аграрії, пересічні громадяни, ми провели реконструкцію онкологічного центру, куди був закуплений лінійний прискорювач. Зараз ми робимо проєкт на будівництво приміщення під МРТ».

Тож голова обласної ради звернувся до присутніх з пропозицією фінансової допомоги у добудові нового відділення. Тим більше, що основній будівлі лікарні вже 200 років і вона також свого часу будувалася за кошти меценатів.

На першому етапі, за словами Віктора Федорченка, потрібна проєктна документація. Є вже перший внесок у 75 тисяч грн від ТОВ «Беєво» (керівник Іван Сало), треба ще 400 тисяч грн. Також пообіцяли допомогти громади, але їх кошти витрачатимуться на придбання необхідного обладнання.

Він подякував керівництву лікарні та медикам за роботу, а Роменському міському голові Олегу Стогнію та присутнім представникам бізнесу, які пообіцяли всебічну допомогу, за розуміння.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 02 червня 2023, 13:46

Документи облради

Go to top