telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Заступник голови Сумської обласної ради Микита Баня взяв участь у заходах з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій

Кількість жертв політичних репресій в Україні неможливо підрахувати. За оціночними даними, від 1927-го до 1990-их років жертвами політики стали майже три мільйони громадян. В Україні було заарештовано понад мільйон осіб, з яких 545 тисяч – засуджені, у тому числі, щонайменше 140 тисяч розстріляно.

Крім того, від кінця 1920-х і до початку 1950-х років з України виселено 2 млн 880 тис. розкуркулених селян і членів їхніх сімей. З території України здійснювалися масові примусові депортації  поляків, німців, кримських татар, вірмен, греків.

Про це сьогодні згадували під час заходів до Дня пам’яті жертв політичних репресій, що пройшли в Сумах біля одного з 18 місць поховань, які є в Україні, і де захоронені закатовані політичним терором.

«Терор і репресії вразили чи не всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство, - зазначив заступник голови Сумської обласної ради Микита Баня. - У Національному банку репресованих значиться майже 23 тисячі постраждалих жителів Сумщини. Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах. Сьогодні українська держава засуджує будь-які прояви агресії, адже український народ ціною життя тисяч патріотів відстоює своє мирне майбутнє і майбутнє Європи».

Присутні вшанували закатованих жертв політичних репресій хвилиною мовчання і поклали квіти до пам’ятника.

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top