telegram Facebook Twitter instagram Youtube

День науки відзначили в Сумах

У Сумах віншували тих, чия робота так чи інакше пов’язана з науковими дослідженнями.

В обласній філармонії відбулася презентація наукових досягнень закладів вищої освіти та наукових установ «Наука задля перемоги»; презентація пошуково-дослідницької діяльності STEM-лабораторії за участі вихованців гуртків Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю «Молода генерація Сумщини»; презентація досягнень і нагородження переможців національного етапу Міжнародної олімпіади геніїв, переможців ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Сумського територіального відділення МАН України.

Ознайомилися з локаціями та вітали науковців Сумщини керівники області.

Перший заступник голови Сумської обласної ради Вадим Лисий зазначив, що науковці – це основа суспільства. «На жаль, війна змінила ваші плани і призупинила ваші наукові винаходи. На сьогодні, за даними Міністерства освіти і науки України, в державі від обстрілів постраждав 91 науково-дослідний заклад та заклад вищої освіти, чотири з них повністю знищені. Але наука – це не будівлі й стіни. Це, в першу чергу, люди. Тому, користуючись нагодою, хочу подякувати потужним і знаним науковцям Сумщини, які прославляють не тільки Сумщину, а й Україну. Хочу звернутися до вас з проханням підтримати ті маленькі починання молоді, яких ще науковцями назвати важко, але вони хочуть брати приклад з вас, хочуть досліджувати та винаходити. Вони зараз переживають тяжкі часи. Але я впевнений, з вашою допомогою у майбутньому на шпальтах світових видань обов’язково будуть українські прізвища. Бо Україна найкраща!», - сказав Вадим Лисий.

Він вручив відзнаки обласної ради представникам науки й висловив щиру вдячність тим науковцям, хто наразі захищає країну зі зброєю в руках.

Сумщина має 6 закладів вищої освіти 13 науково-дослідних установ. Це потужний потенціал для забезпечення розвитку пріоритетних наукових напрямків. Малу долю їх робіт можна було побачити на локаціях. Активну участь у яких взяла молодь. Їх роботу відзначив голова Сумської ОДА – начальник військової адміністрації Володимир Артюх.

«Сьогодні я побачив сучасну, перспективну, молоду і традиційну науку, яка є на Сумщині. Вона ґрунтується на потужному науково-промисловому комплексі, навчальних закладах, лабораторіях, які працюють в першу чергу на оборону. Навіть у розробках молоді тема оборони пріоритетна. Я побачив і відчув, що всі мріють про нашу перемогу, мир, і наукові роботи, які сьогодні потрібні всьому світу», - акцентував очільник області.

Привітали науковців народний депутат України Тетяна Скрипка, директор департаменту освіти і науки ОДА Вікторія Гробова, керівники сумських вишів та науково-дослідних інститутів.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top