telegram Facebook Twitter instagram Youtube

На Сумщині обговорили процес формування спроможної медичної мережі

Керівники області, депутати обласної ради, очільники медичних установ взяли участь в обговоренні організаційно-правових та фінансово-економічних механізмів, що спрямовані на підвищення ефективності та доступності медичного населення області.

Минулого року депутатами обласної ради була схвалена модель госпітальних округів, але на вимогу Кабінету Міністрів України змінено формат роботи, і тепер цей документ має бути повністю оновлений. До оновленої моделі треба включити плани розвитку кожного закладу охорони здоров’я, які підходитимуть під критерії спроможної мережі. Задля цього в області створена робоча група, яка вже розпочала роботу щодо створення спроможної мережі госпітальних округів. За основу були взяті попередні напрацювання госпітальних рад. До 1 травня обласні військові адміністрації мають визначити перелік медичних закладів, які увійдуть до спроможної мережі, враховуючи регіональні особливості, та подати його на затвердження МОЗ.

Під час наради, що відбулася 6 квітня, члени робочої групи обговорили можливості створення спроможної мережі закладів охорони здоров’я Сумської області у розрізі кожного медичного закладу. Сформували підгрупи за окремими кластерами для предметного обговорення та врахування індивідуальних особливостей всіх складових. Вже найближчим часом відбудеться інтенсивна робота, діалог на місцях, напрацювання та узгодження пропозицій у рамках кластерних підгруп задля того, щоб у рамках кожного госпітального округу була сформована своя єдина унікальна спроможна мережа закладів охорони здоров’я.

«Пацієнт має потрапляти туди, де точно будуть фахівці необхідного профілю та потрібне медичне обладнання, щоб надати всю фахову допомогу. Саме до спроможної мережі лікарень першочергово будуть спрямовані ресурси, які дозволять відновити систему та забезпечити її розвиток. Особливо це стосується обласних медичних закладів», - підкреслив заступник голови Сумської обласної ради Микита Баня.

Заступниця голови ОДА – голови обласної військової адміністрації Олена Бойко акцентувала, що в будь-якому разі формування спроможної мережі жодним чином не передбачає закриття чи скорочення чинних закладів, припинення співпраці з НСЗУ та фінансування. «Концепція госпітального округу має тісно координуватися із планами інфраструктурного відновлення. Адже з формуванням спроможної мережі ми паралельно закладаємо майбутню інвестиційну карту, можливості та інструменти для подальшого розвитку медичної галузі», - наголосила посадовиця.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top