telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Сумський обласний діагностичний центр увійде до складу обласної клінічної лікарні

На Сумщині триває процес реформування медичної галузі, в рамках якого депутати обласної ради на останній сесії прийняли рішення про реорганізацію обласного діагностичного центру шляхом приєднання до обласної клінічної лікарні. Вони знаходяться в одному приміщенні і відтепер це буде діагностичний центр поліклінічного відділення обласної клінічної лікарні зі збереженням усіх послуг.

Голова обласної ради Віктор Федорченко відвідав лікарню, поспілкувався з персоналом, оглянув відділення, комп’ютерний томограф, відремонтовані приміщення під встановлення ангіографу та побачив облаштування нейрохірургічної операційної. Директор лікарні, депутат обласної ради Володимир Горох ознайомив керівника обласного парламенту зі станом справ медичного закладу. Розповів, що у планах СОКЛ є створення центру судинної неврології, куди увійде відділення судинної неврології з порушенням мозкового кровообігу, неврологічне відділення та реабілітація.

«Наразі дуже багато послуг нашої лікарні та діагностичного центру дублюються. Але навантаження на площі, обладнання, медперсонал у нас в декілька разів вище, - розповів Володимир Горох. – Тому завдяки реорганізації вдасться розподілити навантаження більш раціонально. Ми плануємо на базі вільних приміщень діагностичного центру створити нове відділення нейроангіографічної хірургії. Тут буде встановлено новітнє обладнання, завдяки якому проводитимуться високоспеціалізовані нейрохірургічні оперативні втручання. Поверхом вище знаходитиметься нейрохірургічна та судинна реанімації, судинна неврологія та приміщення реабілітації. Тобто буде такий собі цілісний комплекс. Ми розширимо площі, кабінети, спеціалісти з діагностичного центру перейдуть на роботу в обласну лікарню, чим розвантажать наших лікарів. Для пацієнтів така ситуація буде тільки на краще».

Депутати підтримали рішення, що Сумський обласній діагностичний центр увійде до складу обласної клінічної лікарні, 17 лютого. Голова обласної ради Віктор Федорченко вважає його раціональним.

«Проблема об’єднання виникла не вчора. Це питання обговорювалося давно. В одній будівлі знаходяться два заклади, які повністю дублюють одне одного. Для спеціалістів діагностичного центру нічого не зміниться – вони будуть працевлаштовані. Можливо навіть покращиться їх фінансове забезпечення. Бо на сьогодні НСЗУ фінансує Сумський обласний діагностичний центр лише на половину від потреби. І цього, враховуючи платні послуги, які надає центр, вистачає лише на зарплату. Мови про оновлення обладнанням взагалі немає. Тому тримати діагностичний центр, який не оновлюється, недоцільно. Він не може розвиватися з таким фінансуванням. Обласний бюджет також не готовий взяти на себе такий тягар, тим більше в умовах війни», - зазначив Віктор Федорченко.

Також він зауважив, що під час візиту на Сумщину міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, той наголосив, що у всіх областях України діагностичні центри ліквідовані. На Сумщині депутати прийняли більш раціональне рішення – з’єднати діагностичний центр з обласною лікарнею.

«Я побував у палатах, не почув від пацієнтів жодної претензії. Всі говорять, що послуги надаються на високому рівні. У лікарні тепло, затишно, закуповується обладнання, тривають ремонти. Під час таких відвідин розумієш, наскільки ми – депутати, влада, відповідальні за життя людей. Тому депутатський корпус і надалі приділятиме увагу медичній галузі, розв’язанню нагальних питань наших лікарняних закладів. Всі ці кроки будуть направлені на покращення умов для пацієнтів» , - резюмував Віктор Федорченко.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top