telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Обласні депутати обговорили можливі шляхи удосконалення роботи лісової галузі Сумщини

Чергове засідання робочої групи з вивчення та напрацювання організаційно-правових механізмів удосконалення роботи комунального сектора лісової галузі Сумської області провели сьогодні в обласній раді в оновленому складі. Так, головою робочої групи призначено першого заступника голови обласної ради Вадима Лисого, заступниками голови робочої групи – депутатів обласної ради Микиту Баню та Костянтина Товстуху.

Депутати, фахівці, працівники СОКАП «Сумиоблагроліс» обговорювали питання оптимізації підприємства, реалізації продукції, документообігу, процедури надання, передачі чи відчуження майна в умовах воєнного стану.

Генеральний директор СОКАП «Сумиоблагроліс» Олександр Будник повідомив, що нині триває робота над оптимізацією підприємства. Планується об’єднати структурні підрозділи і зменшити їх майже вдвічі. Також продовжується робота над оформленням правовстановлюючих документів на право постійного користування землями лісового фонду по ОКАП «Сумиоблагроліс». Нині тільки 45% ділянок лісового фонду, що перебувають у постійному користуванні дочірніх агролісогосподарських підприємств, оформлено правовстановлюючими документами. Без них СОКАП «Сумиоблагроліс» може втратити земельні ділянки, на яких здійснює свою діяльність. Аби повністю завершити процес набуття актів на землю, необхідно близько 50 млн грн.

Присутні висловлювали думки щодо часткового виділення коштів на документацію з обласного бюджету, але водночас говорили, що можлива ситуація, коли фінансові організації не пропустять подібні договори через воєнний стан. Утім Олександр Будник наголосив, що наразі є доведений до кожного дочірнього підприємства план і встановлені строки, в які вони мають вкластися, аби всі документи були готові вчасно і оплачені за рахунок підприємств. Термін підтвердження права постійного користування земельними ділянками лісогосподарського призначення планово-картографічними матеріалами лісовпорядкування закінчується 1 січня 2027 року.

Також керівник підприємства повідомив, що за рік війни для підрозділів Збройних Сил України та територіальної оборони, що дислокуються на території Сумщини, було передано сировини на суму 19 млн грн. Тож прозвучали думки щодо можливого механізму державної компенсації цих коштів. Тоді б їх направили на правовстановлюючі документи.

Вадим Лисий рекомендував бюджетній комісії обласної ради опрацювати це питання.

Стосовно оптимізації підприємства, то члени робочої групи дійшли згоди що за основу варто брати реформу державної лісової галузі.

Торкнулися присутні й законопроєкту, згідно з яким лобіюється питання, що всі ліси мають бути переданими до державного підприємства «Ліси України». Вже є листи від декількох обласних рад та Асоціації міст України до вищого керівництва держави, де вони просять не допустити передачі лісів з комунальної власності громад новоствореному державному підприємству. Тож члени робочої групи вирішили, що варто опрацювати подібне звернення і від депутатського корпусу обласної ради.

«Для нас є ризиком можливість втрати нашого лісу. Бо від передачі лісів у державну власність, обласний бюджет програє. Водночас ми маємо показати ефективність використання лісових ресурсів», - акцентував Вадим Лисий, підбиваючи підсумки наради.

Розглянувши всі питання члени робочої групи рекомендували СОКАП надати проєкт реформування «Сумиоблагролісу» та інформацію про виконання виробничо-економічних показників по підприємству та в розрізі дочірніх підприємств за 2020 та 2021 роки.

Також читайте:

Останнє оновлення на Понеділок, 27 лютого 2023, 14:32

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top