telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Спростування недостовірної інформації стосовно голови Сумської обласної ради (ОНОВЛЕНО)

З метою спростування неправдивої інформації, поширеної 27.01.2023 р. в засобах масової інформації стосовно голови Сумської обласної ради Федорченка Віктора Михайловича, а також задля внесення ясності й порозуміння, за його дорученням виконавчий апарат Сумської обласної ради надає повні та достовірні факти із зазначеного питання.

Так, вранці 27.01.2023 р. інформаційний портал «SumyToday» повідомив, що «в рамках кримінального провадження за ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) співробітники Служби безпеки України проводять обшук у голови Сумської обласної ради  Федорченка В.М. у будинку по вул. Берестовська у місті Суми».

Дійсно, в цей день працівники правоохоронних органів проводили слідчі дії за вказаною адресою, проте, Федорченко Віктор Михайлович в цьому будинку ніколи не проживав, не був зареєстрований і не володів на праві власності.

Разом з тим, необхідно повідомити, що безпосереднім власником цієї нерухомості є керівник ТОВ «БВК компанія «ФЕДОРЧЕНКО».

Однак, слід особливо акцентувати увагу на тому, що Федорченко Віктор Михайлович, будучи посадовою особою місцевого самоврядування, не є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «БВК компанія «ФЕДОРЧЕНКО» й жодним чином не впливає на управлінські рішення керівництва даного підприємства.

Отже, 27.01.2023 р. у голови Сумської обласної ради ніяких слідчих дій не проводилось, і він не є фігурантом жодних кримінальних проваджень, а поширена інформація є завідомо недостовірною, і такою, що формує негативну громадську думку про голову Сумської обласної ради загалом та викривлене  уявлення про діяльність Сумської обласної ради зокрема.

Безперечно, голова Сумської обласної ради є публічною особою, а публічні особи мають бути готовими до підвищеного рівня критики, прискіпливої уваги суспільства і підвищеної зацікавленості громадськості їхньою діяльністю, адже вони, обираючи кар`єру публічної особи, погодились на таку увагу.

Але неперевірена інформація завдає шкоди не тільки честі та гідності голови Сумської обласної ради, а й в цілому впливає на стійкість та ефективність місцевого самоврядування у воєнний час, на обороноздатність Сумської області.

 Втім, в надзвичайних умовах воєнного стану, перебуваючи в безпосередній близькості до кордону з країною-агресором, Сумська обласна рада продовжує функціонувати і виконувати свої конституційні обов’язки.

Саме в цей час всі ми маємо працювати на Україну, проявити згуртованість та волю до перемоги.

І ми вимагаємо у «SumyToday» спростувати неправдиві відомості, поширені 27.01.2023 р. стосовно голови Сумської обласної ради Федорченка Віктора Михайловича, а також закликаємо журналістську спільноту ретельно дотримуватись правил та стандартів журналістської етики при опрацюванні та поширенні інформації, а громадськість просимо бути пильною та уважно перевіряти цю інформацію.

Оновлено. Сумська обласна рада наголошує, що низка авторитетних всеукраїнських ЗМІ, наприклад, інтернет-видання «Українська правда» (публікація за посиланням: https://www.pravda.com.ua/news/2023/01/27/7386795/), інтернет-видання телеканалу «Прямий» (публікація за посиланням: https://prm.ua/cherez-imovirne-rozkradannia-koshtiv-na-budivnytstvi-ukriplen-sbu-obshukuie-zhytlo-holovy-sumskoi-oblrady/), інтернет-видання «Хронікерс» (публікація за посиланням: https://hronikers.com/2023/01/27/sbu-pryyshla-z-obshukamy-do-holovy-sumskoi-oblrady-zmi-foto/) 27.01.2023 р. поширили інформацію про обшуки у голови облради посилаючись як на першоджерело на «SumyToday»  та «Суспільне.Новини».

Проте, як слідує з надісланого на нашу адресу листа від «Суспільне.Новини», вказане видання  дійсно 27.01.2023 р. інформувало про проведення обшуків Службою безпеки України в одному з будинків на вул. Берестовській у місті Суми, однак не уточнювало, чи пов’язане слідство з головою облради.

У зв’язку з цим, ми висловлюємо «Суспільне.Новини» свою повагу та вдячність за виважений підхід до висвітлення суспільно-значимої інформації і вносимо до первісної публікації відповідні коригування.

 

Останнє оновлення на Понеділок, 13 лютого 2023, 12:08

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top