telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

В обласному онкологічному центрі розпочато етап підготовки до закупівлі та встановлення МРТ

«Перший етап реконструкції Сумського обласного онкологічного центру успішно завершено. Приступаємо до наступного». З цього розпочав виїзну робочу нараду голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко. У заході взяли участь начальник управління майном Олександр Бутирський, керівництво онкоцентру, проєктанти та будівельники.

Загалом, за словами Віктора Федорченка планується зробити окремий комплекс, у якому б люди з онкологічними захворюваннями мали змогу пройти повне обстеження. «Не дивлячись на те, що в Україні воєнний стан, ми виконали свої обіцянки стосовно реконструкції онкологічного диспансеру, який нині має статус центру, і закупили у заклад дороговартісне медичне обладнання. Вже проведено ремонти в приміщеннях, закуплені, встановлені та успішно працюють лінійний прискорювач і комп’ютерний томограф. Тепер ми плануємо зробити реконструкцію приміщень під встановлення магнітно-резонансного томографа, закупити сам апарат, і до літа закінчити ремонт першого поверху хірургічного корпусу, де буде розташоване відділення хімієтерапії», - розповів своє бачення Віктор Федорченко.

За словами директора онкологічного центру Володимира Шевченка, питання закупівлі МРТ стоїть дуже гостро. «Ми, як онкологи, повинні мати МРТ-обстеження пацієнтів обов’язково, - наголосив лікар. - Наразі в Сумах таких апаратів лише три. Один із них – в обласній клінічній лікарні й він вже має термін зносу. Два – у приватних клініках. Вартість одного обстеження понад 3 тисяч грн, а для онкологічних хворих треба пройти їх три».

Також він повідомив, що Сумщина займає 3 місце в Україні за кількістю захворювань. За статистикою на обліку в онкодиспансері перебуває 40 тисяч жителів області, щороку додається 4,5 тисячі нових пацієнтів. А зараз їх кількість ще зросте. І на це є декілька причин. Перша – стреси. Друга – втрачений ланцюг зв’язку між пацієнтом і висококваліфікованим спеціалістом через те, що багато сімейних лікарів виїхали з країни. Третя – значне зменшення постачання ліків, оскільки знищені хаби медичних препаратів, які знаходилися в Харкові. Тому наразі потреба в добудові онкологічного диспансеру і запуску сучасного обладнання постала як ніколи.

Займатимуться розробленням необхідної документації проєктанти, які виконували проєктні роботи бункера під лінійний прискорювач і приміщення для комп’ютерного томографа. Також вони мають досвід проведення робіт під приміщення, де розташовуються МРТ, бо для нього потрібні особливі умови.

Віктор Федорченко доручив відстежувати й контролювати весь процес подальшої перебудови онкологічного центру начальнику управління майном обласної ради Олександру Бутирському. Бо саме на ньому лежить безпосередня відповідальність за роботу комунальних підприємств. Голова обласної ради певен, що новий очільник управління обов’язково впорається з цим завданням.

Також він нагадав, що під час візиту до Сум міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, той обіцяв посприяти у наданні Сумщині обладнання для онкоцентру. «Ми сподіваємося на його допомогу і працюватимемо далі, аби на Сумщині був окремий оновлений потужний онкологічний центр, повністю забезпечений новітнім обладнанням. Щоб хворий, який прийшов отримати послуги, отримав їх якісно, в одному місці, максимально зекономивши свої кошти, бо всі ми знаємо, наскільки дорогим є лікування при онкологічних захворюваннях».

Володимир Шевченко подякував голові обласної ради за його особисте сприяння в оновленні онкологічного центру. За словами директора закладу, не було б таких процесів, якби Віктор Федорченко особисто не займався цими питаннями.

Також читайте:

Останнє оновлення на Вівторок, 10 січня 2023, 15:04

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top