telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Територіальні громади Сумщини отримали 15 шкільних автобусів

Напередодні новорічних свят 13 територіальних громад області отримали приємні подарунки – 15 шкільних автобусів.

Ключі від автівок представникам ТГ вручили очільники Сумщини – голова військової адміністрації Дмитро Живицький та голова обласної ради Віктор Федорченко.

«Попри воєнні дії, ми всі разом – влада, органи місцевого самоврядування дбаємо про найголовніше – наших дітей. На жаль, зараз більшість школярів навчається онлайн. Але ми віримо, що війна вже скоро скінчиться, учні повернуться у навчальні заклади і ці автобуси наповняться дитячим сміхом», - звернувся до присутніх Віктор Федорченко.

Він привітав усіх з прийдешніми святами і побажав миру.

«Ми вдячні державі за турботу, бо область отримала цільові кошти на шкільні автобуси, - говорив Дмитро Живицький. - Велика вдячність і громадам, які долучилися. Сподіваюся, що наші захисники якнайшвидше здобудуть перемогу, аби діти мали змогу реалізувати своє конституційне право на отримання якісної освіти. Запевняю, що керівництво області і надалі приділятиме велику увагу питанням діяльності освітньої галузі, зокрема, і щодо поліпшення якості освіти шляхом оновлення парку та придбання шкільних автобусів».

Автобуси закуплено коштом освітньої субвенції на умовах співфінансування з обласного та місцевих бюджетів на загальну суму
40 500  тис. гривень (понад 19 млн – кошти державного бюджету, 3 млн – обласного бюджету та 18 млн – кошти територіальних громад).

Кожен «Еталон» українського виробництва розрахований на 30 місць. Оснащені вони пасками безпеки, аптечками та вогнегасниками. Теплі, зі зручними сидіннями, під якими – місця для рюкзаків. Перевозитимуть шкільні автобуси учнів та вчителів, які проживають далі, ніж за два кілометри від свого навчального закладу.

Автівки їздитимуть у Конотопській, Кролевецькій (2 одиниці), Путивльській, Роменській (2 одиниці), Шосткинській міських територіальних громадах, Великописарівській, Есманській, Липоводолинській, Свеській, Шалигінській селищних територіальних громадах, Комишанській, Синівській, Чернеччинській сільських територіальних громадах.

За словами директора Департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторії Гробової, у Сумській області за межею пішохідної доступності проживають 10 922 учні, із яких за очною та змішаною формою навчаються 2 799. Шкільними автобусами підвозяться 2 308 здобувачів освіти, 491 – підвозять батьки власним транспортом. У підвезенні залучено 257 шкільних автобусів, 9 із яких було пошкоджено внаслідок бойових дій. Крім того, 2 транспортні одиниці викрадено та 2 – знищено під час бойових дій, 43 – передано або залучено для використання ЗСУ. Для забезпечення стовідсоткового охоплення учнів, які проживають за межею пішохідної доступності, організованим підвезенням, у разі відновлення навчання за очною формою, необхідно додатково 71 автобус.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Вівторок, 27 грудня 2022, 13:45

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top