telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Віктор Федорченко: Нехай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи

Сьогодні, 14 грудня, в Сумах згадали тих, хто віддав своє життя задля порятунку інших. А також вшанували героїв-чорнобильців, які, ризикуючи здоров’ям, ліквідовували наслідки техногенної катастрофи.

Представники влади, місцевого самоврядування, військові, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС та їх родини прийшли до меморіального знаку «Жертвам Чорнобильської катастрофи».

Розпочався мітинг-реквієм за загиблими ліквідаторами з хвилини мовчання.

Традиційно сумчани поклали квіти до пам’ятника. Серед них і голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко. Він свого часу будував на Київщині житло для переселенців з Чорнобильської зони, тож ці страшні дні трагедії й місяці після неї пам’ятає дуже добре.

«Велика вам подяка й шана за відвагу, патріотизм, мужність, врятоване людство у квітні 1986-го та ліквідацію наслідків аж до будівництва саркофага у грудні 1986-го. На будівництво цієї унікальної споруди, яку зводили 90 тисяч людей, пішло 400 тисяч кубометрів бетону й 7000 тонн металоконструкцій. Але найголовніше – втрачене здоров’я тисяч наших співвітчизників. Нехай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир і спокій!», - зазначив Віктор Федорченко.

За статистичними даними, сьогодні на Сумщині живе близько шести тисяч ліквідаторів аварії на ЧАЕС, півтори тисячі з них мають інвалідність.

Також читайте:

Останнє оновлення на Середа, 14 грудня 2022, 12:17

Документи облради

Go to top