telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Дім, де добре всім: Сумському обласному центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю виповнилося 30 років

Тут дарують надію і любов. Тут знаходять розуміння і долають проблеми зі здоров’ям. Тридцять років у Сумському обласному центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю допомагають маленьким вихованцям отримати дорогу в повноцінне життя. До цієї важливої дати педагоги й реабілітологи Центру разом з батьками й вихованцями йшли разом, долаючи труднощі та перешкоди, радіючи успіхам і досягненням.

Аби привітати колектив закладу з ювілеєм, завітали багато гостей, серед яких і керівники Сумщини, депутати обласної ради. Приїхали з подарунками та гарним настроєм.

«Я дивлюся на щасливих дітей та батьків, і радію, що спеціалісти Центру своїми золотими руками і добрими серцями допомагають малечі не лише подолати проблеми зі здоров’ям, але й адаптуватися до звичайного життя. Ви робите неоціненний вклад у те, аби діти були щасливими. За це насамперед хотів би подякувати керівнику закладу Олені Сущенко, яка тримає цей величезний тягар настільки професійно, що нам заздрять подібні заклади з інших регіонів України. Дякую персоналу, що лікують і виховують діточок. Дякую батькам, меценатам і спонсорам, які допомагають закладу і роблять усе можливе, аби дітям тут було добре. Ми, депутати, зі свого боку зробимо все необхідне, щоб пацієнти відчували себе комфортно, а батьки пишалися успіхами своїх особливих дітей. Успіхів вам, миру і, звісно, здоров’я», - звернувся до присутніх Віктор Федорченко.

Голова обласної ради подарував Центру картину з українськими мотивами та лелеками і побажав, аби ці лелеки передавали дітей в родини здоровими і бадьорими. Директору Центру Олені Сущенко він вручив годинник, а дітям, батькам та працівникам установи – відзнаки Сумської обласної ради.

Депутати обласної ради також прийшли з подарунками. Віра Лаврик, яка давно допомагає Центру, подякувала батькам, педагогам за ту мужність, наполегливість, доброту, яку вони дарують особливим дітям. Навела приклад, як родина з Полтавщини привезла в Суми на лікування хлопчика, у якого не було надії на одужання. «Сьогодні він уже дорослий і завдяки Центру розмальовує храми і музеї в Італії. Також вихованці нашого закладу стають відомими спортсменами, і знаними діячами у різних сферах життя. Це все тому, що ви всі віддаєте частинку серця і душі для того, щоб допомогти. Допомогти батькам, дитині, родині. Велика подяка вам за це», - підкреслила Віра Лаврик і передала Центру творчі подарунки.

Досягати вихованцям Центру успіхів у розвитку, навчанні, спорті і найголовніше бути патріотами і справжніми громадянами держави побажав голова Сумської ОДА, керівник військової адміністрації Дмитро Живицький. «Головне – робота на перемогу, але ми не забуваємо про тих, хто в цей час потребує підтримки, розвитку, - звернувся він до присутніх. - Сьогодні важливо не перестати надавати послуги дітям, не дивлячись на воєнний час. Тому дизельний генератор, який ми даруємо, якраз стане у нагоді, бо лікування треба продовжувати». 

Дмитро Живицький подякував Олені Миколаївні за роботу, яку вона робить разом із колективом для розвитку Центру.

Під час заходу Олена Сущенко розповіла що подібного закладу немає більше ніде в Україні. Комплексна реабілітація із використанням сучасного обладнання, яка включає медичний супровід та психолого-педагогічну допомогу, дозволяє суттєво покращити стан здоров’я дітей. Діти почувають тут себе комфортно, затишно, покращують фізичний стан, розкривають свої здібності, здобувають навички поведінки в побуті, спілкування з однолітками, знаходять сили і бажання радіти життю, і бути самостійними. За час існування Центру реабілітаційними послугами охоплено більше 25 тисяч дітей, з них майже 25% - діти з ДЦП. Щороку обслуговування в Центрі комплексної реабілітації проходять до 800 осіб та дітей з інвалідністю. Тут займаються з дітьми від народження до 18 років, обслуговують дорослих віком до 25 років.

Тож у день свята особливі діти показували свої таланти. Вони декламували вірші, співали, і викликали щире захоплення усіх присутніх у залі.

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top