telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Віктор Федорченко: Наразі ОКАП «Сумиоблагроліс» має стратегічне значення для громад

Аби удосконалити роботу комунального сектора лісової галузі Сумської області із самого початку нинішньої депутатської каденції була створена робоча група. Нині, у зв’язку з кадровими змінами у Сумській обласній раді, виникла необхідність оновити її склад. Тож члени робочої групи зібралися на чергове засідання, водночас заслухали звіт про роботу СОАКП «Сумиоблагроліс».

Генеральний директор підприємства Олександр Будник наголосив, що у них працює 722 людини, минулий рік закінчили з прибутком 11 млн грн. Не дивлячись на нинішній тяжкий воєнний час, ОКАП «Сумиоблагроліс» має прибутки. «Найголовніше питання на сьогодні – допомога ЗСУ. Майже 13 тисяч кубів на суму 19 млн грн передано для підрозділів Збройних Сил України та територіальної оборони, що дислокуються на території Сумщини. Друга задача – допомогти населенню пережити цю складну зиму і забезпечити дровами заклади соціальної сфери та домівки жителів області. Військова адміністрація ставила завдання співпрацювати з громадами, які знаходяться в зонах обстрілу, і ця допомога наразі надається», - зазначив Олександр Будник.

Він повідомив, що нині триває робота над оптимізацією підприємства. Планується об’єднати структурні підрозділи і зменшити їх з 18 до 10. Також продовжується робота над оформленням правовстановлюючих документів на право постійного користування землями лісового фонду по ОКАП «Сумиоблагроліс». Нині 45% ділянок лісового фонду, що перебувають у постійному користуванні дочірніх агролісогосподарських підприємств, оформлено правовстановлюючими документами. Без них підприємство може втратити земельні ділянки, на яких здійснює свою діяльність. І вже, на жаль, є приклади по Буринській та Сумській територіальним громадам, де проводяться забудови на землях, що належать підприємству. Аби повністю завершити процес набуття актів на землю, необхідно майже 45 млн грн.

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко зауважив, що наразі ОКАП «Сумиоблагроліс» має стратегічне значення для громад. Утім воно має розвиватися, і не тільки продавати ліс, а налаштовуватися на перероблення, бо це є вагомим фактором у наповненні бюджету. Віктор Михайлович рекомендував керівнику підприємства розробити покрокову дорожню карту, в якій розписати економічне обґрунтування об’єднання дочірніх підприємств, штатний розпис, роботу щодо оформлення актів на землю та провести аудит підприємства. Усі ці документи попросив надати членам робочої групи.

«Окрім цього ми маємо створити резерви та забезпечити власні потреби для проходження опалювального сезону 2022-2023 року. Тож не допускайте жодних санітарних рубок здорових дерев, жодних інших порушень законодавства. Працюйте на розвиток і для жителів територіальних громад», - резюмував голова обласної ради.

Також читайте:

Останнє оновлення на Середа, 11 жовтня 2023, 08:31

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top