telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Установи сфери соціального захисту – в центрі особливої уваги керівництва Сумської обласної ради

Війна стала справжнім викликом для сфери соціального захисту України. Особливо вона зачепила найбільш вразливі категорії населення. Тому установи, в яких знаходяться незахищені громадяни, – в центрі особливої уваги керівництва Сумської обласної ради, Управління майном та відділу контролю за ефективністю управління об’єктами спільної власності.

Вчора, під час спільної наради з керівництвом обласної ради, ОДА, очільниками профільних департаментів, депутатами обласної ради вирішували, як покращити ситуацію в комунальних установах соціального спрямування, що перебувають у власності СОР.

Начальник Управління майном обласної ради Олександр Бутирський, який перебуває на цій посаді два тижні, встиг ознайомитися з роботою трьох закладів – КУ СОР Воронізький будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів, КУ СОР Свеський психоневрологічний інтернат, КУ СОР Хмелівський психоневрологічний інтернат. Він разом з начальником відділу контролю за ефективністю управління об’єктами спільної власності Микитою Банею, оглянув умови перебування підопічних, поспілкувався з керівниками установ, персоналом. За словами Олександра Бутирського, ситуація в інтернатах важка. І причин на це декілька: зниження на 10% зарплати персоналу, кадровий голод, фінансова складова. Окрім цього, як зазначив Микита Баня, в установах знаходяться підопічні, які не мають права там перебувати за станом здоров’я. Є проблеми з одягом, харчуванням, медикаментами.

Після тривалого обговорення Олександр Бутирський запропонував повернути персоналу інтернатів 10% зарплати. «На мінімальну зарплату гарного фахівця не втримаєш. Але проблема в тому, якщо не вдалося уберегти персонал, то наразі набрати спеціалістів з нуля – завдання не з легких», - акцентував він.

Голова обласної ради Віктор Федорченко рекомендував управлінню майном облради та Департаменту соціального захисту ОДА звернути увагу на роботу керівників установ і серйозно підійти до питання їх призначення. «Якщо людина на своєму місці, то персонал і підопічні не залишаються без підтримки. І кошти знаходяться, і порядок в інтернатах є, і фахівці працюють. А де директор не хоче виконувати свої повноваження і брати на себе відповідальність – там стан критичний. А для нас важливо, аби люди, які знаходяться під опікою, були захищеними і перебували в нормальних умовах», - підкреслив голова обласної ради.

Учасники наради вирішили звернутися в обласну військову адміністрацію з проханням прорахувати кошторис та збільшити фінансування закладів, повернути 10% зарплати молодшому персоналу, та ретельно підійти до аналізу роботи керівників, і в разі неякісного виконання ними своїх обов’язків, змінити їх.

Робота в напрямку покращення роботи комунальних установ соціального спрямування продовжиться.

Також читайте:

Останнє оновлення на Четвер, 24 листопада 2022, 13:40

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top