telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Сучасні автомобілі та сумки-рюкзаки для надання першої меддопомоги отримала сумська «екстренка»

Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф поповнився шістьма новими сучасними автомобілями. Також закладу передано 105 сумок-рюкзаків для надання першої медичної допомоги населенню бригадами «екстренки».

Це вже другий транш автомобілів, які надійшли до Сум завдяки ініціативі першої леді України Олени Зеленської. Саме вона відкрила збір коштів на фандрейзинговій платформі «UNITED-24» задля закупівлі автомобілів швидкої допомоги. У вересні поточного року Сумська служба «103» вже отримала 4 таких автівки.

Це реанімобілі типу С, обладнані кисневими балонами, кардіомоніторами та дефібриляторами, електрокардіографами та апаратами штучної вентиляції легень, щоб якісно надати тяжкопораненим і потерпілим екстрену меддопомогу, швидко і безпечно доправити їх до лікарні.

По медичному автомобілю на базі «Mercedes benz» отримали Сумська обласна клінічна лікарня та Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди. Надати відповідну допомогу пообіцяв Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, перебуваючи з візитом на Сумщині.

«Машини швидкої допомоги завжди необхідні, а в умовах війни – особливо, - наголосив голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко під час передачі автівок. – Вони допоможуть рятувати життя і військовим, і мирному населенню. Тим більше, що ми намагаємося розширяти швидку допомогу і на базі Лебединського фахового медичного коледжу готуємо спеціалістів цього профілю. Варто зазначити, що цей коледж є одним із кращих в Україні, а, отже, гарні спеціалісти та сучасне обладнання обов’язково дадуть свій результат у наданні професійної медичної допомоги жителям області».

Загалом лише за період російської воєнної агресії коштом державного бюджету та від різних благодійних фондів, приватних підприємців і волонтерів Центр отримав 32 автомобілі. Таким чином заклад зміг оновити автопарк не лише в Сумах, а й в усіх станціях і підстанціях екстреної медичної допомоги, що розміщені в різних районах області.

Також цього дня голова військової адміністрації Сумської області Дмитро Живицький передав Центру 105 сумок-рюкзаків для надання екстреної медичної допомоги населенню, в тому числі й при надзвичайних ситуаціях. Вони дуже легкі та зручні у використанні, а головне – укомплектовані всіма необхідними виробами та матеріалами медичного призначення для надання першої медичної допомоги при травмах різного характеру. Цими сумками, за твердженням директора Центру Сергія Бутенка, будуть забезпечені всі бригади у кожному структурному підрозділі, в першу чергу – в пунктах постійного базування, що розташовані у прикордонних регіонах.

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 18 листопада 2022, 09:56

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top