telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Громади Сумщини можуть розвивати свої території коштом міжнародного партнерства

Такої думки дотримується Марина Лобова, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Сумській області. За її словами, міжнародне партнерство - одна з важливих сфер життєдіяльності територіальних громад, яка дозволяє реалізовувати спільні розвиткові проєкти, обмінюватися та ділитися досвідом в різних сферах. 

Про це вона зазначила під час інформаційної сесії, що була організована Програмою U-LEAD для фахівців з територіальних громад Сумщини та присвячена темі міжнародного партнерства.

«Ми знаємо безліч прикладів такого партнерства в Україні та бачимо його позитивні результати. Але потрібно пам’ятати, що партнерство – це двосторонній процес. Отже, плануючи співпрацю з муніципалітетами та громадами інших країн, ми маємо думати над тим, що ми можемо дати своїм партнерам та чим ми можемо бути цікавими для них», - підкреслила Марина Лобова. 

Керівниця офісу зазначила, що перед початком планування міжнародної співпраці варто оцінити та проаналізувати ситуацію в громаді. Чим раніше буде проведено таку оцінку у відкритій та чесній атмосфері, разом з партнерами громади, тим точніше можна буде визначитися щодо доцільності партнерства.

Де шукати такі партнерства громадам, Марина Лобова порадила використовувати канали пошуку партнерів:

«Для пошуку міжнародних партнерів громадам слід використовувати найрозповсюдженіші канали, наприклад - брати участь у форумах, конференціях, міжнародних ініціативах, проєктах чи навчальних візитах. Мова йде про такі проєкти як «Мости довіри», який реалізується при підтримці U-LEAD, та передбачає обмін досвідом та думками щодо розвитку партнерства між громадами України та ЄС. Або проєкт «Муніципальні партнерства з Україною», тощо», - повідомила Лобова.

Ще одним з каналів, за словами Марини Лобової, є - сайти міжнародних організації та посольств, зокрема платформа партнерства українських та європейських місць, Євроінтеграційний портал, портал МЗС України, тощо.

«Серед варіантів й бізнес-виставки, економічні форуми, адже часто муніципальні партнерства започатковуються через бізнес. Я звернула б увагу й на дослідження громадами власної культурної спадщини, на базі якої сформовано чимало партнерств. Мова йде про спільні з іншими країнами місця поховання, спільні історичні події, об’єкти ЮНЕСКО, історичні населенні місця, що часто мають спільну історичну, культурну базу з населеними пунктами в інших країнах Європи та світу», - зазначила Лобова.

Також, громади можуть співпрацювати зі своєю молоддю, яка навчається закордоном. Ініціативи, що виходять від навчальних закладів і укладаються спочатку між навчальними закладами, далі - можуть розширюватися на муніципальну сферу. Знайти партнерів громади можуть й через контакти муніципалітетів, що представлені у вільному доступі, - підсумувала Марина Лобова.

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top