telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко провів нараду з керівниками лікарень Сумщини

Мова йшла про розвиток спроможної мережі закладів охорони здоров’я госпітального округу.

«Навіть в умовах війни держава продовжує підтримувати кожен медичний заклад та створює належні умови праці для наших медиків, які 24/7 мужньо тримають медичний фронт та працюють у надважких умовах. Кожна лікарня, яка потребувала додаткових коштів, у цьому році отримала їх. Лише від початку року було витрачено на дофінансування неспроможних лікарень 837 млн грн. За цей час лікарні мали не просто отримувати дофінансування від держави, вони повинні були зробити чіткі кроки до підвищення власної спроможності. На жаль, значна частина закладів не зробила майже нічого, аби виправити ситуацію», – сказав міністр охорони здоров’я.

За його словами, механізм дофінансування в різних варіантах існує понад три роки. У наступному більша частина державного бюджету буде спрямована на потреби оборони, тому бюджет Програми медичних гарантій зменшиться.

Спільно з медиками Віктор Ляшко обговорив кроки й заходи, які вживають та мають вживати директори закладів для того, щоб вийти на повноцінне функціонування без додаткової підтримки від НСЗУ. Він наголосив на тому, що кожна лікарня має здійснювати кроки, аби стати більш спроможною. Завдання керівників – раціонально використовувати кошти, спрямовуючи більшу частину на забезпечення медиків заробітною платою. Тому кожен госпітальний округ, кожна лікарня мають сформувати чіткий план розвитку, який для багатьох буде планом виходу з чинноїнеперспективної ситуації. План має бути поданий до МОЗ, і надалі це питання перебуватиме під особистим контролем міністра.

МОЗ, зі свого боку, готове вкладати у розвиток лікарень та допомагати із забезпеченням обладнанням, аби медзаклад міг розширити кількість послуг для пацієнтів та законтрактуватися на додаткові пакети з Нацслужбою здоров’я, які будуть затребуваними у найближчому майбутньому.

Міністру під час робочої наради репрезентували обласну програму «Розвиток та відновлення закладів охорони здоров’я Сумщини».

Також читайте:

Останнє оновлення на Четвер, 27 жовтня 2022, 08:36

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top