telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Обласні депутати обговорили на профільній комісії бюджетні питання

Відбулося засідання постійної комісії Сумської обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, яке пройшло під головуванням Олега Медуниці. Депутати розглянули шість питань порядку денного, серед яких звіт про виконання обласного бюджету Сумської області за 2021 рік та виконання окремих обласних програм.

Погодили члени комісії й звернення до Кабінету Міністрів України щодо повернення бюджетних повноважень обласним радам. У ньому йдеться про те, що на сьогодні більшість областей країни не окуповані, районні та обласні ради продовжують працювати. Зокрема, не припинила своєї роботи та продовжує здійснювати повноваження, визначені ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», і Сумська обласна рада.

«Фактично з початком введення воєнного стану повноваження в частині бюджетних питань по всій країні здійснюються виключно військовими адміністраціями, що не відповідає ЗУ «Про правовий режим воєнного стану». Депутати обласних та районних рад позбавлені права ефективного здійснення своїх функцій, які визначені та гарантовані чинним законодавством України. Представляючи інтереси громади, виборців свого округу, депутат місцевої ради несе обов’язок щодо вираження та захисту інтересів відповідної територіальної громади та виборців свого виборчого округу. Однак на сьогодні він позбавлений можливості повною мірою реалізувати свої повноваження», - йдеться у зверненні.

Тож депутати просять повернути повноваження тим районним та обласним радам, адміністративний центр яких не окупований і не оточений, повернувши їм повноваження затверджувати програми соціально-економічного та культурного розвитку (зміни до них); затверджувати цільові програми з інших питань (зміни до них); розглядати прогнози відповідно районних, обласних бюджетів, затверджувати такі бюджети (зміни до них); розподіляти передані з державного бюджету кошти у вигляді дотацій, субвенцій відповідно між районними та бюджетами територіальних громад області.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top