telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Тростянецька та Шосткинська громади розроблятимуть програму інтеграції ВПО за підтримки U-LEAD

Зазначені громади стали переможницями конкурсного відбору та отримають експертну підтримку в розробці програми інтеграції ВПО. Про це повідомила Марина Лобова, керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Сумській області.

За словами Лобової, розробка документа передбачає спільну роботу експертів та представників громад над аналізом системних проблем, які виникають у зв'язку з війною та з масовим внутрішнім переміщенням осіб з небезпечних територій.

«Ми ставимо за мету спільно з громадами розробити таку програму, яка сприятиме максимальній інтеграції ВПО, у тому числі усуненню перешкод для реалізації їх прав та забезпечення їх адміністративними, медичними, освітніми, соціальними та інших послугами. Також однією з головних цілей – є робота над створенням умов для розвитку потенціалу та посилення спроможності ВПО у приймаючих територіальних громадах», - зазначила керівниця офісу U-LEAD.

Під час роботи над програмою буде створено систему оцінки потреб переселенців, на якій ґрунтуватиметься планування бюджетних витрат (асигнувань) та дизайн конкретних проєктів підтримки та допомоги ВПО, підкреслила Марина Лобова. Також громада розроблятиме операційний план дій, котрий сформує бачення практичних кроків до досягнення намічених цілей.

Як повідомила заступниця голови Тростянецької міської ради Олена Волкова, протягом березня громада перебувала під окупацією та зазнала значних втрат та пошкоджень, але не дивлячись на ці обставини населені пункти громади наразі стали прихистком для 1,2 тисячі ВПО:

«Серед зазначених переселенців особи переважно працездатного віку, тож крім питання інтеграції, гуманітарної допомоги, актуальним є й питання працевлаштування зазначених осіб. Працюємо наразі над питання створення місць для постійного проживання ВПО, плануємо їх декілька, також працюємо й над пошуком коштів на ремонт та облаштування житла.  Крім отримання розробленої програми інтеграції ВПО, хотіли б почути й про досвід інших ОМС у питанні роботи з ВПО».

Заступник Шосткинського міського голови Ярослав Счастливцев розповів, що на території громади перебуває офіційно 2,3 тисячі переселенців. Для їх інтеграції у громаді працює терцентр та два відділи по роботі з переселенцями. У планах – отримання досвіду колег з інших територіальних громад щодо роботи з ВПО.

«Програма інтеграції ВПО в громаду є документом середньострокової політики. Цей документ спрямовано на створення умов, за яких ВПО не потребуватимуть жодної спеціальної допомоги та захисту у зв’язку з їх переміщенням і зможуть в повному обсязі користуватися своїми конституційними правами без будь-яких обмежень за ознакою внутрішнього переміщення», - підсумувала Марина Лобова.

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top