telegram Facebook Twitter instagram Youtube

На Сумщині перебувала делегація з Туреччини

З робочим візитом Сумщину відвідали Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької  Республіки в Україні Ягмур Ахмет Гульдере, Перший Секретар Посольства Ількер Озсуер та координатор Турецької агенції з питань розвитку та співробітництва Джунейт Есмер.

Вони зустрілися з керівництвом області, представниками бізнесу, очільниками сумських підприємств та ректорами вишів.

Голова обласної ради Віктор Федорченко подякував гостям за їх візит і усьому турецькому народу за гуманітарну допомогу Сумщині під час окупації області.

«Співпраця між країнами завжди приносить серйозний результат. Тому ми готові співпрацювати. На Сумщині є прекрасні ресурси: ліс, потужні підприємства машинобудівного напрямку, хімічної галузі, аграрний сектор. Тому є пропозиція створити теплиці, логістику, щоб турецькі компанії брали участь у переробці аграрної продукції. Також можна обговорювати туризм, спільні культурні та освітні проєкти, будівництво тощо. Насправді є достатня кількість напрямків, у яких можуть співпрацювати наші країни», - зазначив Віктор Федорченко.

Ягмур Ахмет Гульдере подякував керівникам Сумщини за евакуацію турецьких студентів та громадян весною поточного року. Високий гість  наголосив, що Туреччина надає потужну підтримку Україні, розуміючи масштаби руйнувань, які нанесла російська агресія. 

«Ми дякуємо вам за теплу зустріч і вивчення можливостей співпраці. Туреччина розуміє рівень руйнувань і готова надати допомогу у відбудові України, зокрема Сумщини. Ми можемо запропонувати мобільні кухні, які готові щодобово нагодувати 600-700 людей, мобільні асфальтні заводи з метою швидкого відновлення доріг, готові брати участь у відбудові доріг, мостів, шкіл, лікарень та інших об’єктів соціального сектору. Готові обговорити пошук нових торгових ринків та інші проєкти», - наголосив Ягмур Ахмет Гульдере.

Голова ОДА, керівник військової адміністрації Дмитро Живицький повідомив, що з Туреччиною Сумщину пов’язують давні та дружні стосунки і міцні економічні зв’язки.

Він розповів, що за підсумками минулого року зовнішньоторговельний оборот склав 101,2 млн дол. США. За кілька останніх років даний показник збільшився у 2,5 рази. Дмитро Живицький розповів про економічний потенціал Сумщини й можливі напрямки співпраці.

Представники бізнесу представляли лісове господарство, аграрний сектор, легку та будівельну промисловість, машинобудування. Зокрема щодо останнього, то запропоновано реалізацію спільних проєктів із виробництва обладнання для газо- та нафтопереробної галузі, атомної енергетики, хімічної промисловості, залізничного транспорту.

З науковцями обговорили створення безоплатних курсів турецької мови у вишах, створення теплиць в аграрному університеті, можливість навчання в Туреччині рятувальників ДСНС та медичних працівників, спільні навчальні й програми обміну для студентів.

«Для підтвердження нашої відкритості, готовності до співпраці та обміну досвідом пропоную створити на Сумщині турецько-український культурний центр. Впевнений, що наші дружні відносини зовсім скоро будуть мати і практичні результати», – підкреслив Дмитро Живицький.

Після спілкування за «круглим столом» гості поїхали до Тростянця, Охтирки, де їх ознайомили з масштабами втрат та руйнувань внаслідок збройної агресії рф.

Також читайте:

Документи облради

Go to top