telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Сумська область повертається до навчання

З цього почала свою доповідь перед депутатами профільної комісії обласної ради та керівництвом Сумщини очільниця Департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторія Гробова. Вона розповіла про підготовку закладів освіти області до нового навчального року.

«Вперше ми розпочинаємо навчальний рік в умовах війни, - зазначила посадовиця. - Міністерство освіти і науки рекомендує школам працювати в очному форматі, якщо дозволяє безпекова ситуація, а заклади оснащені надійними укриттями. За нормативними документами рішення про початок нового навчального року приймає голова військової адміністрації. У нас створена комісія, куди входять представники ОДА, обласної ради, правоохоронних органів, військові: всі ті, від кого залежить життя і здоров’я дітей. Також у кожній територіальній громаді створені комісії по обстеженню шкіл та укриттів. На сьогодні отримано 96% актів. Згідно з ними, найменше будівель, пристосованих для навчання, - в Сумах».

За словами Вікторії Гробової, в області діятимуть чотири форми навчання: очна, дистанційна, змішана, індивідуальна (сімейна та інтернатна). Зараз вирішується питання по роботі 410 закладів освіти, які входять до визначеної 25-кілометрової зони від кордону. Ця територія постійно обстрілюється і є небезпечною для проведення навчання.

«Загалом, через те, що останні роки навчальному процесу заважав COVID-19, потім війна, багато батьків стривожені рівнем знань своїх дітей. Тому з одного боку є бажання батьків, аби діти отримували якісну очну освіту, особливо випускних класів і початкової ланки. З іншого боку – безпека дитини понад усе. Педагоги працювати готові», - сказала Вікторія Гробова.

За рекомендаціями Міністерства батьки самостійно прийматимуть рішення про те, в якій формі навчатимуться їхні діти. Для учнів, які навчатимуться онлайн, будуть сформовані окремі класи.

Очільниця Департаменту освіти і науки додала, що перед початком навчального року заклади освіти мають провести інформаційну роботу з батьками, показати укриття, донести до відома дітей та батьків правила перебування в укритті та інші безпекові питання. А ще нагадала про зміну строків цьогорічної вступної кампанії. Вона подовжена до 1 жовтня, в закладах профтехосвіти – до 1 листопада.

Депутати інформацію взяли до відома.

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Вівторок, 23 серпня 2022, 16:58

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top