telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

Розвиток та відновлення закладів охорони здоров’я Сумщини

Програму під такою назвою обговорювали депутати під час розширеного засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, освіти, науки, культури, туризму, спорту, молодіжної політики, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО (ООС) та членів їх сімей, материнства та дитинства. На захід запросили керівництво ОДА, обласної ради, голів фракцій та депутатських комісій, директорів лікарень.

Програму, якою передбачено післявоєнне відновлення об’єктів охорони здоров’я з акцентом на реформування закладів вторинного та третинного рівня, репрезентувала заступниця голови ОДА Олена Бойко. Вона розповіла, що на Сумщині 90 закладів охорони здоров’я. Є багато комунальних. Не всі вони наразі є конкурентоспроможними, і не всі можуть надавати якісні послуги. Окрім того, в регіоні пошкоджено 11 медичних закладів, ще 2 зруйновані вщент. За попередніми підрахунками збитки від руйнації лікарень складають 60 мільйонів гривень, а пошкоджених закладів охорони здоров’я – 13 мільйонів гривень. Тож реорганізація обласної медицини – на часі.

Посадовиця повідомила, що Сумщина увійшла до пілотного проєкту МОЗ разом з Київською та Чернігівською областями. І прийнято принципове рішення: не лише відбудовувати чинні заклади, а й запустити новий інфраструктурний етап реформи системи охорони здоров’я. Програма розрахована на декілька років і за попередніми розрахунками вартуватиме 7,7 млрд грн. Кошти на її впровадження надходитимуть від міжнародних донорів і Європейського банку реконструкції та розвитку.

«У Сумській області, як і в Україні загалом, нова мережа закладів охорони здоров’я формуватиметься відповідно до принципу госпітальних округів та поділятиметься на надкластерні, кластерні, загальні та пункти первинної меддопомоги», - говорила Олена Бойко.

Система госпітальних округів передбачає кілька рівнів допомоги залежно від складності випадку та важкості стану пацієнта. Наднакластерні лікарні будуть максимально оснащені сучасним обладнанням та надаватимуть пацієнту найширший спектр послуг. В кластерному медзакладі пацієнт зможе отримати медичні послуги при найбільш поширених хворобах. Загальні лікарні надаватимуть базові медичні послуги для пацієнтів однієї або кількох громад. У кожній лікарні планується зробити приймальне відділення, пункт постійного базування екстреної медичної допомоги, лабораторію, аптеку, харчоблок та патологоанатомічне відділення.

Планується створити й так звані «Лікарні прикордоння». Таких на Сумщині, що знаходяться в зоні ризику через війну, – сім. Стандарти їх фінансування планують підвищити і створити там хірургічні відділення.

Під час активного обговорення програми обласні обранці наголошували, що має бути визначена роль кожного медичного закладу в госпітальному окрузі, послідовність його відновлення та забезпечення необхідним обладнанням.

Володимир Токар цікавився можливістю фінансування програми в умовах війни. Олег Медуниця в цілому назвав концепцію привабливою, утім не побачив оцінки її впливу на обласний бюджет. Віра Лаврик наголошувала на відпрацюванні перехідного періоду, аби дати можливість медичним закладам територіальних громад отримати пакети й переформатувати свою діяльність в умовах сьогодення. Заступник голови комісії, директор Сумської обласної клінічної лікарні Володимир Горох додав, що треба прагнути, аби наблизитись до сучасної європейської системи надання меддопомоги, де найголовнішими у роботі медичної системи вважають скорочення термінів перебування у лікарні, зменшення кількості стаціонарних ліжок, покращення результатів лікування.

«Над цим пілотним дороговартісним проєктом, який є професійним і досконалим, працювала потужна команда спеціалістів. Уважно проаналізувавши кожен пункт, очевидно, що його впровадження дасть нам шанс створити на Сумщині сучасну систему охорони здоров’я, яка відповідатиме усім потребам жителів області», - акцентував голова комісії Магомед Галаєв.

Підсумовуючи дискусію, голова обласної ради Віктор Федорченко підкреслив, що медична реформа, а відтак і обласна програма, повинні захистити наших мешканців, щоб вони не відчули жодних погіршень у системі роботи медицини. Для цього, певен, треба ретельно продумати кожен крок.

«Ми маємо підготувати конкретний план і розпочати модернізацію медичної інфраструктури. Зараз треба працювати не лише над відновленням лікарень, а зробити все, аби вони відповідали потребам сьогодення та були спроможними надати населенню весь спектр якісних медичних послуг», - резюмував Віктор Федорченко.

Депутати підтримали програму одноголосно. Далі вона буде винесена на пленарне засідання сесії.

Телеграм-канал Сумської обласної ради: https://t.me/sorada_gov_ua

Також читайте:

Документи облради

Go to top