telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

На Сумщині з робочим візитом перебували народні депутати України

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко взяв участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, на якому обговорювалися питання розслідування воєнних злочинів рф і відновлення громад області.

Народні депутати відвідали населені пункти області, де відбувалися бойові дії. Парламентарі оглянули зруйновану інфраструктуру, поспілкувалися з населенням. Опісля провели засідання з керівництвом Сумщини та правоохоронних структур області.

Про стан виявлення та розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та злочинів геноциду на територіях, які перебували під окупацією, розповіли начальник Головного управління національної поліції в Сумській області Сергій Чиж та начальник Управління Служби безпеки України в Сумській області Едуард Федоров.

Заступники голови ОДА надали інформацію про плани і перспективи відбудови постраждалих внаслідок збройної агресії російської федерації громад Сумщини і залучення міжнародних партнерів, коштів міжнародної технічної допомоги.

Серед іншого присутні обговорили питання профілактики та протидії випадків домашнього насильства обумовленого пост-травматичними розладами на територіях, які перебували під окупацією, та розв’язання проблем дітей-сиріт, що втратили батьків унаслідок війни.

В Сумській області 1490 населених пунктів, з яких 145 були окупованими. Загалом кількість постраждалої критичної інфраструктури та житлового фонду склала 2387 об’єктів. Пошкоджень зазнали об’єкти критичної інфраструктури, заклади освіти, охорони здоров’я, приватне житло та підприємства. Також частково пошкоджено 483 км доріг загального користування державного значення та 350 км автомобільних доріг місцевого значення. Для відновлення усіх шляхів потрібно понад 20 млрд грн.

Наразі ведуться відновлювальні роботи. Пріоритетом є мережі тепло-, електро-, водопостачання. Першочергові зусилля та наявні фінансові ресурси направлені для відновлення лікарень, закладів освіти, багатоквартирних будинків. Наявні будівельні матеріали спрямовані на відбудову приватних садиб та промислових підприємств області. Відновлювальні роботи проводяться безупинно.

На сьогодні Сумська обласна військова адміністрація опрацьовує пропозиції територіальних громад щодо відбудови об’єктів критичної інфраструктури та інших соціально-важливих об’єктів комунальної власності. Крім того, додатково формується перелік непошкоджених об’єктів, що мають важливе соціально-економічне значення для регіону та можуть використовуватися як альтернатива пошкодженим/зруйнованим об’єктам.

Оговтатися Сумщині допомагають і міжнародні партнери. Область за цей період відвідали делегації та представники 6 країни світу: Естонії, США, Швейцарії, Німеччини, Чехії, Франції, а також представники ООН та інших міжнародних організацій.

Як доповів Сергій Чиж, на Сумщині слідчими ГУНП зареєстровано 865 кримінальних правопорушень які безпосередньо пов’язані з військовою агресією рф на території регіону. Це злочини, пов’язані з посяганням на територіальну цілісність і недоторканність України, державною зрадою, колабораційною діяльністю, створенням не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань, виправдовуванням, визнанням правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, порушенням законів та звичаїв війни тощо. Станом 8 серпня 2022 року у кримінальних провадженнях,за фактами авіаударів та артобстрілів військовослужбовцями рф об’єктів на території регіону, досудове розслідування у яких на даний час здійснюється слідчими ГУНП, проведено понад 750 оглядів місця події, в ході яких задокументовано факти скоєння військових злочинів, вилучено знаряддя їх вчинення.

Після деокупації території Сумської області проводиться постійна систематична робота для відновлення та розвитку регіону від негативних наслідків збройної агресії російської федерації.

Формат зустрічі пройшов у формі діалогу. Народні депутати детально розпитували про ситуацію на Сумщині в усіх галузях, занотовували побажання та прохання керівників органів місцевого самоврядування й правоохоронців. Говорили, що такі виїзні засідання допомагають краще орієнтуватися в насущних проблемах, а відтак, обговорені пропозиції будуть проаналізовані у профільних комітетах ВРУ та враховані у законотворчому процесі.

Також читайте:

Останнє оновлення на Понеділок, 15 серпня 2022, 15:35

Документи облради

Go to top