telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Сумщину відвідав Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет

Головний освітянин держави побував у навчальних закладах Сумської області, де особисто ознайомився з процесом їх підготовки до нового учбового року в умовах воєнного стану. З керівництвом області, народним депутатом, депутатами обласної ради та керівниками служб і департаментів Сумщини Сергій Шкарлет обговорив наявність та готовність укриттів у навчальних закладах, встановлення кнопок сповіщення, камер відеоспостереження тощо. Також поспілкувався з керівниками закладів освіти, батьками, відвідав пошкоджені внаслідок воєнних дій школи, садочки, коледжі й університети.

«Ми наразі відвідуємо всі області, аби чітко зрозуміти, які проблеми постають перед місцевою владою напередодні навчального року, і які шляхи їх вирішення, - зазначив Міністр освіти і науки України. - Всупереч намаганням країни-окупанта позбавити українських дітей можливості навчатися, освітній процес неодмінно розпочнеться. Наголошую, що форма залежатиме від ситуації в регіоні, оскільки пріоритетами для нас залишаються безпека та збереження життя здобувачів освіти, викладачів і працівників закладів. І, звісно, дуже важливо, аби жодна дитина не була втрачена в освітньому процесі».

Сергій Шкарлет говорив, що дистанційне навчання ніколи не замінить очного, де присутня соціалізація і спілкування між дітьми та вчителями. Втім, певен, онлайн навчання обов’язково має бути для тих дітей, хто знаходиться за кордоном або на окупованих територіях. Міністр акцентував на важливості опитування батьків щодо освітнього процесу, роботи в цьому напрямку психологів. Окрему увагу приділив перебігу цьогорічної вступної кампанії, підготовки закладів до нового опалювального сезону. Також подякував освітянам Сумщини за роботу, а представникам ДСНС і Національної поліції – за підготовку укриттів.

За словами голови військової адміністрації Сумської області Дмитра Живицького, у рамках підготовки закладів до нового 2022-2023 навчального року ведеться робота із забезпечення очної, дистанційної та змішаної форми навчання і зараз відпрацьовується карта освітнього процесу. Для тих, хто з різних причин не зможе сісти за парту, на базі Сумської обласної гімназії-інтернату для талановитих і творчо-обдарованих дітей розпочне роботу дистанційне навчання. У дитсадках будуть організовані групи чергування. У громадах, які віднесені до зони бойових дій, жоден із закладів освіти працювати не буде.

Директор Департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторія Гробова наголосила, що опитування батьків показало: 53% виступають за очне навчання. «Але це велика відповідальність, тому має бути повністю готова система захисту. Згідно з нормативами, учбовий заклад зможе прийняти тільки ту кількість людей, яку зможе вмістити укриття. У кожній громаді Сумщини створені комісії з обстеження захисних споруд. Наразі перевірено 96% укриттів, які можна використовувати. Повністю готові прийняти людей у випадку безпеки 44 укриття. Позитивні висновки отримали 107 споруд подвійного призначення й найпростіших укриттів. Триває робота по усуненню недоліків. Рішення про відкриття буде прийматися по кожному закладу окремо», - зазначила посадовиця.

За її словами, станом на березень з Сумщини виїхало 17 тисяч учнів і 500 викладачів. Нині певна кількість із них повертається. Окрім проблем з укриттями, опалювального сезону, є питання нестачі шкільних автобусів. Потреба у таких для перевезення учнів з віддалених сіл становить 87.

Голова обласної ради Віктор Федорченко подякував Сергію Шкарлету за увагу до Сумщини. Він запевнив, що жоден комунальний заклад області не залишиться з проблемами наодинці. «Але ми повинні розуміти ситуацію і правильно використовувати кошти. Бо через військові дії в країні бюджет області дуже обмежений. Ми маємо відпрацювати алгоритм дій по кожному навчальному закладу, подивитися шляхи економії коштів, утім не за рахунок забезпечення належних умов навчання для наших дітей та молоді. Наразі ми комунікуємо і з Міністерством освіти і науки України, і з органами державної влади, аби знайти правильні рішення. Я певен, така конструктивна робота дасть результат», - сказав Віктор Федорченко.

Також читайте:

 

Документи облради

Go to top