telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

7-9 липня Україна відзначає чергову річницю Конотопської битви

Битва під Конотопом була першою російсько-українською війною і першою українською перемогою.

На жаль, війна, спалахом якої була Конотопська битва, продовжується і сьогодні. Тоді вона виникла через суперечності з Московським урядом через його втручання у внутрішні справи Гетьманщини. Росіяни захопили низку українських міст, вирізали прихильників гетьмана й мирне населення. Нині історія повторюється.

Але і тоді, і сьогодні, українці показали справжній патріотизм, і, не жаліючи, віддавали й віддають своє життя за свободу України.

Конотопська битва довгий час залишалася забороненою темою в радянській історіографії. Протягом століть інформація про неї замовчувалася, бо правда про події під Конотопом розвінчувала багато великодержавних міфів, особливо «про споконвічне прагнення українців до союзу з Росією». І тільки із здобуттям Україною незалежності ми відновили історичну справедливість. Особливо приємно, що указ про відзначення цієї битви підписав наш земляк, Президент України Віктор Ющенко у 2008 році.

Для українців сучасності перемога під Конотопом має велике символічне значення. Хоч і минуло три століття від тих подій, проте ворог лишився тим самим. Утім битва під Конотопом показала, що коли українці єдині, вони обов’язково переможуть ворога, яким би сильним він не був.

Також читайте:

 

Документи облради

Go to top