telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Тривають роботи по облаштуванню кабінету комп’ютерної томографії в Сумському обласному онкодиспансері

Два тижні тому до Сумського обласного онкологічного диспансеру прибув комп’ютерний томограф. У кабінетах, де буде функціонувати апарат, декілька місяців тривали ремонтні роботи, які вже на завершальному етапі. А днями встановлено двоє спеціальних рентгенозахисних свинцевих дверей та облаштовується спеціальне антипроменеве вікно між кабінетом лікаря і кімнатою, де, безпосередньо, розташований комп’ютерний томограф.

За словами директора закладу Володимира Шевченка, протирадіаційні свинцеві двері, вага яких близько тонни, захищають персонал лікарні та пацієнтів від зайвого впливу рентгенівських променів.

Голова обласної ради Віктор Федорченко, за чиєї ініціативи триває реконструкція онкологічного диспансеру, зазначив, що вже з наступного тижня до Сум прибудуть спеціалісти для встановлення та налаштування комп’ютерного томографа. Якщо все піде за графіком і не буде зовнішніх впливів, вже у серпні на апараті будуть обстежені перші пацієнти.

«Для нас є справою честі довести справу до кінця та запустити лінійний прискорювач і комп’ютерний томограф, аби жителі Сумщини мали змогу лікувати онкологічні захворювання на сучасному обладнанні, не виїжджаючи для цього за межі області. Тим більш зараз, коли триває війна», - сказав Віктор Федорченко.

Наразі в області майже 40 тисяч хворих на онкологію. На сьогодні в стаціонарі закладу перебуває 280 людей, а щоденно в онкодиспансері проводять від 15 до 20 оперативних втручань.

Окрім обладнання доводять до ладу приміщення. Так, буде повністю відремонтовано блок променевої терапії. Разом із фасадними, всі роботи планують завершити до кінця літа.

Голова обласної ради профспілок, керівниця БФ «Здоров’я Сумщини», депутат обласної ради Тетяна Євдокимова зауважила, що на Сумщині робиться, не дивлячись на війну, велика і важлива справа. «Дуже багато років, і навіть десятиліть говорили, планували, обіцяли, але справжні дії ми побачили тільки зараз, коли за справу взявся Віктор Михайлович. У Києві бачать нашу роботу, тому є підтримка. Сподіваємося, що у нас все вийде й у Сумах буде найкращий онкологічний центр в Україні», - сказала Тетяна Євдокимова.

Також читайте:

 

Документи облради

Go to top