telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У Сумах відкрили оновлене приміщення Першої підстанції Центральної станції екстреної (швидкої) медичної допомоги

До 2013 тут розташовувалася санавіація. Згодом приміщення передали екстреній медичній допомозі й з 2016 року у ньому базувалися 5 бригад медиків.

Утім будівля була неадаптована для персоналу, тому Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф направив пропозиції до Програми соціально-економічного розвитку Сумської області щодо переобладнання приміщень за кошти Європейського Союзу під підстанцію. Проєкт виграли й у 2018 році розпочався ремонт.

Керівник депутатського корпусу Віктор Федорченко пригадав, що один зі своїх перших візитів на посаді голови Сумської обласної ради він здійснив саме на цю підстанцію. Тоді він був неприємно вражений занадто повільним ходом робіт і пообіцяв довести будівництво до логічного завершення. І ось через півтора року тут справляють новосілля.

«Ми сьогодні разом з керівником обласної військової адміністрації Дмитром Живицьким, обласними депутатами оглянули приміщення. Тут все зроблено для того, аби медики працювали в нормальних повноцінних умовах. Якщо порівняти з тим, що тут було ще рік тому – це різні речі. Тому мені дуже приємно, що ми змогли втілити цей проєкт в життя, не зважаючи на нинішні складнощі в країні. Ми маємо турбуватися і про жителів міста, які потребують екстреної медичної допомоги, і про медиків, які тут працюють. Тому я вдячний керівнику центру екстреної медичної допомоги Сергію Бутенку, працівникам «швидкої»,  будівельникам і всім, хто долучився до цієї важливої справи», - сказав голова обласної ради.

Медики говорять, що відкриття підстанції покращить роботу швидкої допомоги в Сумах, оскільки з цього району міста буде зручніше добиратися до густонаселених районів, як то Курський, 12-й мікрорайони, мешканців Баранівки, сільського населення Великої Чернеччини тощо. Це дозволить зекономити кілька дорогоцінних хвилин на шляху «швидких» до хворих і потерпілих, а значить, врятувати життя та здоров’я наших громадян.

«Для нас важливо, що в такі важкі часи, попри воєнний стан в Україні, попри те, що сьогодні на Сумщині від російських фашистів гинуть люди, ми можемо реалізовувати такі важливі проєкти. Днями відкривали пункт екстреної допомоги в Нижній Сироватці, відсьогодні працюватиме підстанція швидкої в Сумах і в майбутньому маємо в планах створити на Сумщині Міжрегіональний тренувальний центр екстреної медичної допомоги», – наголосив під час відкриття підстанції керівник обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.

Відтепер на новому місці, де повністю виконано перепланування приміщення будівлі, з комфортом розміститься і буде працювати 5 бригад екстреної меддопомоги: одна лікарська та чотири фельдшерські. Поруч з будівлею підстанції розташовані гаражі для санітарного спецтранспорту.

Керівник обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Сергій Бутенко акцентував, що до цієї мети вони йшли декілька років. «Були технічні проблеми, але навіть у цей складний час керівництво області зробило все для того, аби не затягувати процес, а почати працювати. Тож відкриття підстанції – це для нас свято. Зараз тут повністю замінено комунікації, систему опалення, встановлено санвузол із душовою кабіною, придбано бойлери. Окрім цього, оновлено крівлю і підлогу, вікна та двері. Тут є навчальний клас, кімнати відпочинку для лікарів, фельдшерів-жінок і фельдшерів-чоловіків, роздягальні, велика харчівня з меблями, холодильником і мікрохвильовою піччю», - сказав Бутенко.

Реконструкцію приміщень здійснило ТОВ «ДОНІНТЕРПЛАСТ» (м.Харків) за державні кошти, отримані від Європейського Союзу на умовах співфінансування з обласного бюджету.

 А так було

 

Документи облради

Go to top