telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю відкрили сучасну їдальню

Сьогодні у Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю відбулося справжнє свято. Тут після реконструкції відкрили харчоблок та обідню залу. Сталося це завдяки спільній роботі народного депутата України Тетяни Скрипки й обласної влади.

«Для мене було великим здивуванням, що центр реабілітації, який щоденно надає допомогу більш як 100 дітям з обмеженими можливостями, не мав харчоблоку та нормальної їдальні. Я звернулася з цим питанням до голови обласної ради Віктора Федорченка і ми розробили план реконструкції. Було приємно бачити, як директор закладу Олена Сущенко і будівельники вкладали в цю роботу душу. Тепер у центрі є сучасний харчоблок та обідня зала, схожа на ресторан. Я радію від того, що нам вдалося створити для дітей такі умови», - наголосила Тетяна Скрипка.  

Щороку обслуговування в центрі комплексної реабілітації проходять до 800 осіб та дітей з інвалідністю. Тут займаються з дітьми від народження до 18 років, обслуговують дорослих віком до 25 років.

За словами Олени Сущенко, центр фінансується з обласного та державного бюджетів і забезпечує пацієнтів безоплатним 5-разовим харчуванням. А це до 80 осіб щоденно. Приміщення, де готується їжа та харчуються діти, потребувало реконструкції понад 20 років. Тож минулоріч було виділено майже 3 млн грн і в січні 2022 року роботи завершилися.

Загальна площа реконструйованих приміщень – 143 м кв. Обідня зала, розрахована на 45 місць, – 70 м кв., приміщення харчоблоку – 73 м кв. Харчоблок обладнано системою вентиляції, сюди закуплено промислове обладнання. Приміщення їдальні облаштовано для дітей з інвалідністю зручними меблями. Тут створено сучасне дизайнерське оточення для затишного й комфортного перебування дітей.

Голова обласної ради Віктор Федорченко згадував, як 20 років тому його підприємство будувало в структурному підрозділі центру реабілітації, що знаходиться в Рибцях, столову. Звідти два десятиліття їжу привозили в Суми. «Тепер, завдяки народному депутату Тетяні Скрипці заклад набув зовсім іншого, сучасного вигляду з новим обладнанням. Для нас важливо, аби діти не відчували себе обмежено в суспільстві. Задля цього треба відшукувати можливості і допомагати», - сказав Віктор Федорченко. Він подякував директору центру Олені Сущенко та персоналу за їх вклад у розвиток закладу, і побажав присутнім миру.

Голова обласної державної адміністрації – керівник обласної військової адміністрації Дмитро Живицький подякував Тетяні Скрипці за те, що завдяки їй до центру реабілітації була направлена субвенція соціально-економічного розвитку з державного бюджету місцевим бюджетам, а будівельній організації ТОВ "Елітбуд" в особі її директора Сергія Гордієнка – за якісно зроблену роботу.

«В наших планах – збудувати сучасну модернову Сумщину. Тому такі події, як відбулася сьогодні, для нас важливі. Особливо приємно, коли оновлюються дитячі заклади, бо ми працюємо над тим, щоб малеча була щасливою. Я бажаю всім, аби наш центр і надалі залишався провідним, душевним, наближеним до дітей, батьків і всіх його відвідувачів», - сказав Дмитро Живицький.

На пам’ять про подію керівники області разом з дітьми намалювали картину, в яку вклали енергетику добра та миру, й оглянули приміщення центру.

 

Останнє оновлення на Понеділок, 02 травня 2022, 16:30

Документи облради

Go to top