telegram Facebook Twitter instagram Youtube

5 громад Сумщини спільно формуватимуть сучасну інфраструктуру поводження з ТПВ

Мова йде про Андріяшівську, Коровинську, Липоводолинську, Роменську та Хмелівську територіальні громади. Відповідний договір про співробітництво у реалізації сучасної системи управління твердими побутовими відходами вже підписано.

Співробітництво громад розбудовується в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ).

«Програма U-LEAD підтримує територіальні громади країни з 2016 року й ми продовжуємо працювати в цьому напрямку та раді бути причетними до нових ініціатив.

Співробітництво громад як інструмент розвитку територій, дає можливість громадам втілювати в життя спільно з іншими громадами масштабні проєкти та ідеї. Така співпраця може сприяти створенню робочих місць, реалізації нових можливостей для населення.

Як приклад, ми можемо говорити про спільне фінансування комунальних підприємств з благоустрою, утримання закладів охорони здоров’я вторинного рівня чи реалізацію іншого амбітного проєкту – тобто про те, що було б важко, з точки зору залучення ресурсів, впровадити громаді самостійно», – зазначила Марина Лобова, керівниця Регіонального офісу ULEAD.

«Важливе завдання – це залучення на реалізацію проєкту додаткового фінансування із державного бюджету або інших джерел. Втім ще важливіше змінити в рамках нашого спільного проєкту свідомість жителів усіх територіальних громад-учасниць та надати їм нові знання щодо сучасних підходів до управління відходами», – зазначив Роменський міський голова Олег Стогній.

Подальші кроки громад-підписантів — реєстрація Договору про співробітництво територіальних громад у Міністерстві розвитку громад та територій України та внесення проєкту до переліку інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2023 році.

Проєкт планують подати на конкурсний відбір проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу та на інші конкурси програм міжнародної технічної допомоги, транскордонного співробітництва.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top