telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Між Сумською обласною радою та СДПУ ім. А.С. Макаренка підписано Меморандум про співпрацю

Очільник обласного депутатського корпусу Віктор Федорченко та ректор СДПУ ім. А.С. Макаренка Юрій Лянной підписали Меморандум про співробітництво між Сумською обласною радою та Сумським державним педагогічним університетом імені А.С. Макаренка.

Предметом Меморандуму є співпраця обласного органу місцевого самоврядування та педагогічного вишу щодо створення умов для найбільш ефективної реалізації спільних заходів, проєктів, програм, створення майданчика для професійного спілкування у взаємовигідних напрямах діяльності в науці та освіті.

Серед пріоритетних напрямків діяльності Меморандуму – участь у спільних заходах, підвищення кваліфікації, організація стажування у відповідних підрозділах; участь у підготовці та проведенні спільних публічних заходів; взаємна консультаційна допомога в ході виконання науково-дослідних робіт, обмін наявною інформацією в питаннях взаємного інтересу; забезпечення проходження практики студентів у межах їхньої освітньої кваліфікації задля поглиблення практичних знань та навичок.

Перед підписанням документу Віктор Федорченко подякував керівнику педуніверситету Юрію Лянному за фахову підготовку випускників. «Свого часу він став Alma mater для багатьох відомих людей області, депутатів місцевих рад та народних депутатів від Сумщини як колишніх скликань, так і нинішнього. Це означає, що університет дає не лише знання, а й дорогу в життя. Наразі Україна рухається в напрямку розширення міжнародної співпраці. Тому наша робота має бути спрямована на розвиток зовнішньої політики та міжнародного співробітництва. Обіцяю, що з боку обласної ради, депутатського корпусу буде підтримка в реалізації документу та дотримання умов Меморандуму задля підготовки професійних кадрів і розширення міжнародної співпраці в усіх сферах життя області», - підкреслив Віктор Федорченко.

Ректор СДПУ ім. А.С. Макаренка Юрій Лянной розповів, що три роки тому в університеті було запроваджено нову спеціальність – міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії. І за цим напрямком у інших вишах Сумщини та сусідніх областей – Чернігівської і Полтавської спеціалістів не готують.

«Наші студенти вивчають теорію і практику міжнародних відносин, зовнішню політику окремих держав, міжнародні комунікації, особливості державного управління і політичних режимів в окремих країнах тощо. Особливий наголос зроблено на опануванні іноземних мов, і у нас для цього є всі можливості. Стеденти мають змогу вивчати англійську, німецьку та французьку мови. Для більш якісної підготовки кадрів важливим є питання проходження практики в обласній раді», - зазначив Юрій Лянной.

Директор навчально-наукового інституту історії, права та міжнародних відносин, депутат обласної ради Юлія Подрєз наголосила на важливості підписання Меморандуму і висловила сподівання, студенти виправдають очікування керівництва депутатського корпусу й профільного відділу, та набудуть необхідних навичок під час проходження практики в головному органі місцевого самоврядування Сумщини.

Учасники зустрічі поділилися думками відносно розширення сфер взаємодії обласної ради та педагогічного університету, обговорили питання розвитку подальшої співпраці. Після чого Віктор Федорченко та Юрій Лянної поставили свої підписи під Меморандумом та скріпили його печатками.

Строк дії документу – три роки з правом пролонгації.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top