telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

У Сумах вшанували пам’ять земляків єврейської національності, розстріляних у роки Другої світової війни

Однією з найжахливіших подій XX століття є масові розстріли євреїв у роки Другої світової війни. У Сумах протягом лютого 1942 року позбавили життя понад 200 людей єврейської національності. Загалом за роки Другої світової війни на Сумщині було розстріляно за офіційними даними понад 3 тисячі євреїв.

Сьогодні, 6 лютого, керівники області, міста, представники єврейської громади, установ, організацій, громадськість зібралися біля пам’ятного знаку жертвам єврейського народу, розстріляним у роки Другої світової війни на території Сумської області, аби разом вшанувати пам’ять тих, хто загинув на нашій землі мученицькою смертю в роки гітлерівської окупації.

«Події тих років важко піддаються розумінню, - звернувся до присутніх перший заступник голови Сумської обласної ради  Олександр Стрельченко. - Знищувати мирне населення за національною ознакою і віросповіданням – це жахливо і неприпустимо! Шість мільйонів людей були позбавлені життя нацистським режимом під час Другої світової війни. Знищені долі, роз’єднані родини. Це занадто жорстокий урок історії, який потрібно пам’ятати».

Олександр Стрельченко вкотре акцентував, що в Сумах немає меморіалу, який би увіковічував пам’ять жертв Голокосту. «Тому ми плануємо ініціювати перед міською владою Сум аби в обласному центрі був зведений такий монумент. Він нагадуватиме молодому поколінню, що подібні події ніколи не зітруться з пам’яті людської, бо у них немає термінів давності», - підкреслив перший заступник голови обласної ради.

Молитву за невинно убієнними прочитав на івриті головний рабин Сумщини Ехіел Левітанські. Він сказав, що суть молитви не в тільки в тому, що ми пам’ятаємо усіх загиблих, а ще й продовжуємо їхнє життя через наші добрі вчинки.

Пам’ять невинно страчених земляків присутні вшанували хвилиною мовчання. А до пам’ятного знаку безневинно убієнним землякам єврейської національності поклали квіти.

 

Документи облради

Go to top