telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Голова бюджетної комісії Сумської обласної ради Олег Медуниця розповів про фінансовий стан області й рішення, прийняті на останній сесії

Голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Олег Медуниця взяв участь у програмі «Гість студії» на телеканалі ATV.

Під час діалогу він розповів про рішення останньої сесії, яка відбулася 25 січня. Зокрема, про перерозподіл коштів, і на які цілі.

«Наразі в Україні відбувається перерозподіл міжбюджетних стосунків, тож більше грошей мають місцеві громади. Це логічно, оскільки там більше повноважень, влада ближче до людей. А обласний рівень відповідає виключно за третинну медичну допомогу, фінансування обласних закладів культури, охорони здоров’я, освіти, позашкілля», - розповів Олег Медуниця.

Він наголосив, що обласний бюджет – це, по суті, бюджет обласних комунальних закладів. 99% головного фінансового документу Сумщини складають захищені статті: заробітна плата,  комунальні платежі, продукти харчування. Хоча 150 закладів, за які відповідає обласний бюджет, потребують капітальних видатків, утім їх не вистачає.

«Аби владнати ситуацію, ми намагаємося проводити оптимізацію і наша задача оптимізувати бюджетні видатки так, щоб у нас був ресурс розвитку для цих закладів. І це не лише скорочення. Депутати приймають рішення щось передати на громади, щось бізнесу, Міністерству оборони чи освіти.

«У нас з’явилися видатки розвитку і на останній сесії ми запланували направити 17 млн грн на облаштування приміщень, де розташований лінійний прискорювач в онкологічному диспансері. Це кошти не загального фонду обласного бюджету, а зароблені від приватизації майна, яке область не потребує», - повідомив Олег Медуниця.

Депутат детально зупинився на фінансуванні онкодиспансеру, торкнувся підтримки центрального рівня у цьому питанні, зустрічі голови обласної ради Віктора Федорченка з Міністром охорони здоров’я, можливостей вливанні державного бюджету в будівництво нового корпусу тощо. Серед іншого відкинув звинувачення народного депутата щодо начебто нечесного тендеру для закупівлі обладнання в онкодиспансер. «Всі тендери прозорі, відбуваються у відкритій площині. За ними є можливість спостерігати будь-якій особі», - сказав голова бюджетної комісії.

Також Олег Медуниця зазначив, що за минулий рік в онкодиспансері виконано стільки, скільки не було за останні 10 років. І все це без бюджетних коштів. Заклад, по-перше, має свої зароблені кошти. По-друге, наразі до облаштування онкологічного диспансеру долучаються благодійники, направляють свої ресурси й народні депутати.

Також депутат повідомив про передані експрес-тести, які розподілили між обласними комунальними закладами та територіальними громадами.

Серед іншого в студії обговорили ціну газу і роботу комунальних підприємств.

«Ситуація контрольована, першочергові потреби, які передбачені бюджетом 2022 року і всі питання, окрім розвитку закладів, закриті», - резюмував розмову Олег Медуниця.

Переглянути повну версію програми «Гість студії»

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top