telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Обласні депутати ініціювали звернення до Кабміну щодо відновлення державної програми забезпечення житлом чорнобильців

Депутати Сумської обласної ради стурбовані питанням недостатньої соціальної підтримки з боку держави громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Шкода, але держава не повною мірою виконує гарантії щодо соціального захисту та медичного забезпечення цієї категорії громадян: скасовуються деякі пільги, недофінансовуються (або не фінансуються взагалі) відповідні бюджетні програми, вже 10 років не затверджується загальнодержавна програма подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Щорічно у державному бюджеті мають передбачатися кошти на виконання програми «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». На превеликий жаль кошти на реалізацію даного напряму соціального захисту громадян в останній раз виділялись державою лише у 2013 році.

Станом на початок року в Реєстрах осіб, які перебувають на обліку для поліпшення житлових умов, у Сумській області перебуває 804 особи, із них 105 осіб, віднесених до І категорії, 360 осіб, віднесених до ІІ категорії, 339 переселенців із зон радіоактивного забруднення.

Місцеві громади готові прийняти програми забезпечення житлом осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи і виділяти під них фінансування. Однак не мають права це робити через те, що не прийнята державна програма.

Тож депутати Сумської обласної ради звернулися до Кабінету Міністрів України пропозицією розроблення державної програми щодо забезпечення житлом осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та відновлення фінансування бюджетної програми «Забезпечення житлом осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Це звернення обласні обранці підтримали більшістю голосів.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top