telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

Сумський державний педуніверситет ім. А.С. Макаренка відзначив 97-му річницю з дня створення

Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка святкує 97-річний ювілей. На свято до макаренківців завітали керівники області та міста, народні депутати, почесні гості.

«За 97 років наша Альма-матер пройшла довгий і славний шлях від педагогічних курсів до державного педагогічного університету, - наголосив під час виступу ректор вишу Юрій Лянной. - У цей день хотілося б згадати кожного з педагогічних та студентських колективів, хто присвятив своє життя рідному вишу та зробив істотний внесок у його навчально-виховну діяльність, розвиток науково-дослідного потенціалу. Сьогоднішнє покоління макаренківців дбайливо ставиться до історії СумДПУ імені А.С. Макаренка, яку самі створюють повсякденною працею, своїми талантами та безмежною відданістю улюбленій справі».

Нині тут навчається 5 тисяч студентів, серед яких  400 з 12 країн світу. Університет має 35 заслужених викладачів, 50 докторів наук, професорів, 250 кандидатів наук, доцентів. До речі, лише у поточному році науковцями університету захищено 9 докторських, 13 кандидатських дисертацій. Атестати отримали 5 професорів і 11 доцентів.

Голова обласної ради Віктор Федорченко привітав велику родину макаренківців із святом, подякував за те, що навчають педагогів і вручив відзнаки обласної ради. Серед іншого подарував книгу «Сумщина» для вишівської бібліотеки.

«Наш педагогічний університет навчає та виховує прекрасну молодь. Це навіть видно за  показником випускників – народних депутатів, де ви займаєте перше місце на Сумщині. Дякую вам за вашу роботу від імені всього депутатського корпусу обласної ради, – наголосив Віктор Федорченко. – Успіхів вам і процвітання ще на 100 і навіть більше років». Також голова обласної ради додав, що молодь Сумщини – це безпека України, її міць, її надія, її розвиток. І від того, як ми виховаємо нашу молодь, залежатиме майбутнє України через п’ять, десять, п’ятнадцять років.

Університет сьогодні оновлюється. Тут відтворюють дерев’яні скульптури Андрія Нікіфорова, присвячені науці. Планують встановити бронзову скульптуру «Першій вчительці». Є проєкти капітального ремонту спортивного комплексу та стадіону. Ремонтуються внутрішні приміщення закладу, оновлена Алея ректорів. Але головне – змінюються підходи до навчання.

Голова облдержадміністрації Дмитро Живицький відзначив, що якість освіти, яку дає педагогічний університет, приваблива не лише для українських студентів.

«Останніми роками університет приймає на навчання студентів із 12 країн світу. А це означає, що заклад впізнаваний, і своєю роботою ви популяризуєте у світі область і Україну. Це, за великим рахунком, інвестиції до нас в регіон, – наголосив Дмитро Живицький. – Тому я всьому колективу університету бажаю міцного здоров’я, успіху, процвітання та наукових здобутків – навчальному закладу, успіху – випускникам і студентам».

Розвитку та процвітання Сумському державному педагогічному університету ім.. А.С Макаренка побажали й народні депутати Михайло Ананченко та Тетяна Скрипка, які є випускниками вишу. Вони говорили про те, що університет дав їм знання, комунікативні навички і дорогу в життя. Це – чудова нагода побачитися, знову побувати у рідних стінах, в яких пройшли студентські роки. Вони побажали колективу університету міцного здоров’я, творчих здобутків, життєвої енергії й успішної праці.

Також читайте:

 

Документи облради

Go to top