telegram Facebook Twitter instagram Youtube

На підвищення зарплат медикам Сумщини необхідно 2 млрд грн

Під час засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я заступник голови комісії, директор Сумської обласної клінічної лікарні Володимир Горох, обговорюючи питання обласного бюджету, розповів про підвищення зарплат медикам із 1 січня 2022 року.

У бюджеті на 2022 рік передбачено кошти для встановлення мінімальної заробітної плати для лікарів на рівні 20 тисяч гривень та 13,5 тисячі гривень – для середніх медичних працівників.

«Це дуже гарний крок назустріч медикам, але фінансова ситуація складна, - сказав Володимир Горох. - На Сумщині 25 тисяч медиків, з яких 3,5 тисячі лікарів і майже 9 тисяч середнього персоналу. Якщо розрахувати підвищення, нам необхідно 2 млрд грн (весь бюджет області складає 3 млрд грн.). Але потрібні кошти і на підвищення мінімальної зарплати іншим працівникам. Де їх брати, невідомо. Тим більше, що 80% від послуг, законтрактованих НСЗУ, повинні йти на зарплату, 20% - на розвиток закладу. Але щоб ці умови виконати, треба збільшити у 3,5 рази вартість законтрактованих послуг. Тарифи на послуги від НСЗУ зростають не більше, ніж на 25%, а річний фонд зарплати підскочить на 200% ».

У Міністерстві охорони здоров’я та НСЗУ рекомендують оптимізувати мережу медичних закладів, бути конкурентоспроможними і впроваджувати платні послуги, але навряд чи це дуже змінить ситуацію.

Директор обласної лікарні зазначив, що на Сумщині 90 медичних закладів. З них 4 заклади, які фінансуються напряму за рахунок субвенції з державного бюджету – це Сумський обласний спеціалізований Будинок дитини, Центр медико-соціальної експертизи, Сумське обласне бюро судово-медичної експертизи і Обласна база спеціального медичного постачання.  В НСЗУ ще не знають, як і за рахунок чого вони будуть фінансуватися. Скоріш за все ці функції будуть покладені на обласний бюджет, незабезпеченість якого і так складає понад 200 млн грн.

Раніше заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Галина Хомета говорила, що з Офісу Президента надійшло доручення визначитися з джерелами фінансування видатків на підвищену зарплатню. «Ми готуємо відповідь про те, що це краще робити за рахунок держбюджету», - озвучила посадовиця.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Четвер, 16 грудня 2021, 09:48

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top