telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Бюджет Сумщини-2022: коштів на соцзахист недостатньо

На засіданні обласної бюджетної комісії її представники розглянули фінансові показники бюджету-2022 по галузі соцзахисту. Зокрема, видатки по Департаменту соцзахисту населення Сумської ОДА на наступний рік складуть 258197,6 тис. грн. Але цих коштів недостатньо. За словами директора департаменту Михайла Дубровського, поки що ніяк не вдається закрити незабезпеченість по харчуванню інтернатних установ – у сумі приблизно 4,5 млн грн. По іншим установам бюджет збалансований.

Перший заступник голови Сумської облради Олександр Стрельченко звернув увагу на ще одне болюче питання: чи заклав департамент кошти на пожежну безпеку і монтаж протипожежної сигналізації у своїх закладах? Оскільки у багатьох соціальних та освітніх закладах області необхідного обладнання, на жаль, немає. Вони отримують приписи від пожежників усунути такі недоліки і можуть бути навіть закриті. Є така проблема і в установах, які підпорядковані департаменту. На ці роботи необхідно 6,5 млн грн. Але, за словами директора департаменту, ці кошти в бюджет поки що не закладалися.

Ще один соціальний підрозділ - Служба у справах дітей Сумської ОДА - на наступний рік отримає бюджет у 32519,6 тис. грн. Більшість цих коштів (32144,6 тис. грн) буде спрямовано на утримання трьох центрів соціально-психологічної реабілітації дітей області (150 місць, тимчасове перебування).

Одним із питань, яке підняли на комісії депутати, були варіанти оптимізації: чи потрібна області така кількість центрів соціально-психологічної реабілітації? «На сьогодні всі три центри заповнені на 70%. Можливо, центр у Сумах, який знаходиться в дитячому садочку, є сенс повернути громаді – хай там буде садок? А в області залишиться два потужних центри соціально-психологічної реабілітації дітей - у Хоружівці і у Шостці», - запропонував депутат Євген Южаков.

Але начальник Служби Юрій Каліновський висловив категоричне заперечення: «Я - проти. У нас на обліку в минулому році було 800 дітей, у цьому – 1170. Є й інші причини: везти дітей з Охтирки до такого центру в Сумах – це реально. А в Хоружівку – дуже далеко, не можна на такі відстані відривати дитину від родини. Система закладів продумувалася саме так, щоб Суми забезпечували південь і центр області, Шостка – північ, у Хоружівки – своя зона». 

Члени комісії дослухалися до точки зору спеціаліста.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Четвер, 16 грудня 2021, 09:49

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top