telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Олександр Стрельченко: Тема соціальної допомоги чорнобильцям завжди була для нас в пріоритеті

Відбулося засідання консультативної ради з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед питань порядку денного – пенсійне забезпечення учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, виконання протокольних доручень, наданих за результатами попереднього засідання консультативної ради.

Звертаючись до присутніх, перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко акцентував, що це вже не перша наша зустріч цього року, на якій обговорюються проблеми чорнобильців.

«Як ви знаєте, для нас тема соціальної допомоги учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС завжди була для нас в пріоритеті. Ми неодноразово писали листи до вищого керівництва держави щодо повернення пільг, визначених законом, придбання житла для інвалідів-чорнобильців, виділяємо кошти з обласного бюджету на оздоровлення та лікування, додаткове харчування. Багато зусиль і фінансів вклали в диспансер радіаційного захисту населення, і наша головна задача – щоб заклад був збережений, щоб у ньому були створені всі належні умови для надання медичної та реабілітаційної допомоги чорнобильцям. Ми для цього робитимемо все можливе», - наголосив Олександр Стрельченко.

У ході спілкування він запропонував оформити протокольним дорученням передбачити в обласному бюджеті 80 тисяч грн для закупівлі в диспансер радіаційного захисту населення 15 ліжок та тумбочок. Присутні пропозицію підтримали.

Під час зустрічі обговорили питання нарахування пенсій, безкоштовного лікування ліквідаторів аварії на ЧАЕС, оздоровлення, можливість будівництва житла. Щодо останнього пункту, було вирішено направити лист від депутатського корпусу обласної ради до вищого керівництва країни з проханням прийняти державну програму забезпечення житлом осіб, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. Тільки після її прийняття можуть бути ініційовані подібні програми у територіальних громадах і розпочатися будівництво житла. Виконавцями програми можуть бути лише тергромади і використовуватися на їх реалізацію виключно кошти місцевих бюджетів.

Наприкінці засідання присутні обговорили заходи з нагоди відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що будуть проведені 14 грудня в обласному центрі.

Нині в області проживає 12,5 тисяч ліквідаторів аварії на ЧАЕС та постраждалих, 1872 з них – інваліди.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Четвер, 09 грудня 2021, 13:34

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top