telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Обласний депкорпус наполягає на максимальному використанні коштів державних субвенцій

У четвер, 2 грудня, обласні депутати, представники постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, розглянули на своєму засіданні низку медичних та соціальних питань.

Особливу увагу, зокрема, викликав проєкт документу «Про внесення змін до обласного бюджету Сумської області на 2021 рік» щодо розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів  у системі охорони здоров’я. Мова йшла про субвенцію з держбюджету у сумі 28 млн грн, яка, за розпорядженням Кабміну від 3 листопада, надана на забезпечення централізованою подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я Сумської області. Попри те, що вже кінець року, кошти ще тільки заходять у область. Тому депутатів цікавило: чи встигне Сумщина їх освоїти й чи не повернуться вони до державного бюджету?

Т. в. о. директора Департаменту фінансів ОДА Алла Литвяк пояснила, що у зв’язку з тим, що кошти отримали практично в кінці року, департамент готує пропозицію й буде намагатися залишити їх на місцях до 22 березня (перший квартал 2022 р.).

Зі свого боку, начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко зазначив: його підрозділом була проведена серйозна робота з лікарнями. «Ми охопили 20 медичних закладів. В принципі у 12 з них є проєктно-кошторисна документація. Це буде пряма закупка. Але я не можу гарантувати повне використання субвенції, оскільки у зв’язку з життєвими обставинами був вимушений написати заяву на звільнення. І як воно буде далі, сказати не можу. Наприкінці минулого року в нас була подібна субвенція, і ми передавали кошти безпосередньо медичним закладам. Лікарні вже мають досвід такої роботи. Але для цього потрібно прийняти рішення», - зауважив начальник управління.

Депутати підтримали це питання. Вони стурбовані ситуацією, що склалася у сфері охорони здоров’я області. Однак депкорпус має надію, що зміна керівництва не вплине на своєчасне використання коштів.

Ще одне питання, на якому зупинилися, стосувалося субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На 2021 рік ця сума становить 34 млн 248 тис. 332,5  грн. На цей час вона майже вся розподілена, але виникла необхідність у внесенні змін в розподіл, який уже був проведений, а також у розподілі залишку – 130 тис. грн.

Юрій Каліновський, начальник Служби у справах дітей Сумської ОДА, прокоментував це рішення так: «Справа в тому, що субвенція пов’язана з роботою з дітьми, які перебувають на обліку Служби. Зараз їм вже більше 24 років. І ситуація склалася таким чином, що ми деяких з них просто не змогли знайти. Наприклад, одну дитину у Путивлі (вони нам повернули кошти), по одній – в С.-Буді та Чернеччині, шість – у Шостці, 20 осіб – із Сумської міської ТГ. У нас є обласні списки черговиків, і кошти, які нам повертають місцеві ради, ми знову розподіляємо на чергу».

Виявилося, що і в цьому випадку є ризик того, що частина субвенції може повернутися у державний бюджет. Але нічого з цим не зробиш. Як зазначив Юрій Каліновський, особи, які мають право на ці кошти й житло, вже дорослі люди і одночасно мають право на вільне пересування країною, й не тільки. І Служба на цей процес впливати не у змозі.

І нарешті, ще одне соціальне питання, яке розглянули депутати, стосувалося звернення ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» щодо виділення коштів з обласного бюджету у сумі 400 тис. грн для облаштування системи вентиляції у харчоблоку закладу. В цьому випадку голова комісії Олег Медуниця запропонував доручити облдержадміністрації вивчити можливість залучення державних коштів.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 03 грудня 2021, 11:21

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top