telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У Сумах відбулося засідання «круглого столу» щодо стану виконання законодавства про доступ до публічної інформації

У Сумах відбулося засідання «круглого столу», під час якого обговорювалися результати моніторингу стану виконання законодавства про доступ до публічної інформації та відкритість використання публічних коштів.

Спікери заходу – представник Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в північних областях Вікторія Пєхова, експерт у сфері доступу до публічної інформації Центру з доступу до інформації Олексій Кабанов та експертка ПРООН з питань доступу до інформації Тетяна Олексіюк презентували результати моніторингу оприлюднення інформації у різних напрямках.

«До Уповноваженого Верховної Ради з прав людини минулого року надійшло понад 32 тисячі повідомлень про порушення права на звернення, а на поточну дату цього року вже 41610 повідомлень. Збільшення відбулося майже на 27%. Від жителів Сумщини було 666 звернень минулоріч, а цього року вже 986. Викликає занепокоєння збільшення звернень саме про порушення прав на звернення і прав на інформацію», - розповіла Вікторія Пєхова і висловила сподівання, що «круглий стіл» дасть змогу виправити ситуацію.

Учасники заходу, серед яких були і представники територіальних громад Сумщини, які долучилися онлайн, обговорювали проблемні питання у сфері забезпечення доступу до публічної інформації на місцевому рівні і ділилися досвідом.

Перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко розповів про досвід головного органу місцевого самоврядування Сумщини у цьому напрямку.

«Минулого року надійшло 72 запити на публічну інформацію до виконавчого апарату обласної ради і 36 до Управління майном обласної ради. На всі надано достовірну та повну відповідь у передбачений законодавством термін. Забезпечується повнота та актуальність оприлюдненої на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних і у цьому розрізі Сумська обласна рада посідає третє місце за результатами моніторингу», - сказав Олександр Стрельченко.

На його переконання, в кожній організації повинна бути відкритою інформація щодо використання публічних коштів, вчасно надаватися повна інформація на запити. Важливою є прозорість та відкритість влади до людей, дотримання прав громадян на доступ до публічної інформації. Особливо ці питання набувають ваги в час пандемії.

Олександр Стрельченко запевнив, що обласна рада готова співпрацювати як з органами державної влади в цьому напрямку, так і з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини і представниками на місцях.

«Упевнений, спільна робота дасть позитивний результат і піде на користь жителям нашого регіону. Тому ми намагатимемося не втратити свої напрацювання, а ще більше покращити їх», - резюмував перший заступник голови облради.

 

 

Останнє оновлення на Четвер, 02 грудня 2021, 13:35

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top