telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

Віктор Федорченко про оновлення онкодиспансеру: «Це буде унікальний проєкт, яких в Україні немає!»

24 листопада на Сумщині підбили перші підсумки оновлення КНП СОР «Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер» і роботи благодійного фонду «Здоров’я Сумщини» зі збору коштів на реконструкцію медзакладу та придбання для нього сучасного обладнання.

Нагадаємо, що масштабна реконструкція онкодиспансеру розпочалася за ініціативи голови Сумської обласної ради Віктора Федорченка весною поточного року. 

«Я вважаю, якщо нас обрали люди, висловили нам свою довіру, то після себе ми повинні лишити щось добре, корисне для всієї області. На мою думку, рятування життів наших земляків – найважливіша справа, - вважає Віктор Федорченко. - Тому й було вирішено відбудувати онкологічний диспансер і зробити його сучасним, повністю оснащеним медзакладом. Зробити так, щоб люди, які сюди потрапили, не думали про виживання, а були впевнені: вони житимуть. Житимуть завдяки комфортним, наближеним до домашніх умовам, завдяки висококласним професіоналам, які тут працюють, та завдяки сучасному обладнанню. Під лежачий камінь вода не тече – тому просто необхідно було щось починати робити. І ми почали з демонтажу старих аварійних будівель…»

На сьогодні на території онкодиспансеру вже знесені 5 непридатних будівель. У колишньому нефрологічному відділенні СОКЛ, де буде розташовано адміністрацію диспансеру, змінили комунікації, встановили батареї опалення, ведуться внутрішні роботи, зроблена стяжка підлоги, перекривається покрівля. Паралельно на першому поверсі хірургічного корпусу тимчасово облаштовують хіміотерапевтичне відділення з комфортними палатами на 2-3 людини.

А вже наступного року планується розпочати будівництво нового лікувального корпусу. У ньому на площі 5142 кв м буде розташовано п’ять відділень: по два – променевої терапії та хіміотерапії з гематологією, і відділення патологічної анатомії. Водночас тривають підготовчі роботи для облаштування бункеру під лінійний прискорювач. Загалом проєкт реконструкції території онкодиспансеру передбачає створення парку, будівництво каплички, оновлення харчоблоку, облаштування зон відпочинку та паркування для автомобілів.

Для втілення в життя цього масштабного проєкту за особистої ініціативи голови Сумської облради та за підтримки депутатського корпусу у цьому році було засновано благодійний фонд «Здоров’я Сумщини». Очолила його депутат облради, голова обласної ради професійних спілок Тетяна Євдокимова. За її словами, станом  на 20 листопада на рахунок організації надійшло понад 8 млн грн.

«На жаль, поки що в Україні немає культури благодійності, як це відбувається в Європі, коли бізнес вкладає певну частку від доходу в соціальні проєкти. Та й люди у нас не дуже довіряють благодійним фондам. Проте завдяки тому, що на Сумщині все ж є небайдужі представники аграрного сектору, бізнесу, нам вдалося за пів року зібрати понад 8 млн грн, - розповідає Тетяна Євдокимова. - Багато це чи мало для наших планів? Так, для такого грандіозного багатомільйонного проєкту з реконструкції онкодиспансеру це невелика сума. Але ми змогли його розпочати!»

Перший мільйон до благодійного фонду перерахував Сергій Калашник (ТОВ «АВІС Україна»). Також мільйонні суми фонд отримав від  БФ «Технологія» (Володимир Заєць) та  СФГ «Урожай» (Михайло Шевченко). Фермерське господарство «Батьківщина» та ТОВ АФ «Псел» перерахували по 640 тис. грн, ТОВ «Агрофірма «Вікторія» - 500 тис. грн, фермерське господарство «Сугак В.В» і ПРАТ «Сад» - 400 тис. грн, ССК «Ярославна» – 300 тис., фермерське господарство «Кривозуб С.І.» - 100 тис. грн, аграрна компанія «Нібулон» – 100 тис. грн. Нещодавно перший транш в розмірі 500 тис. грн перерахувала до фонду Biopharma Plasma. Що показово, навіть Почесний консул Республіки Казахстан у м. Харків Емін Наджафлі зробив внесок  у розмірі 200 тис. грн!

«Ми хотіли навколо проєкту об’єднати депутатів обласної ради, не вважаючи його політичним. Але, на жаль, поки що є підтримка фонду тільки фракцією «Слуга народу». До речі, по 1 млн бюджетних коштів на онкодиспансер змогли спрямувати й наші народні депутати – Тетяна Скрипка, Микола Задорожний. Хоча ми не втрачаємо надію, що долучаться й інші. Вірю, що небайдужі люди відгукнуться!» - впевнена голова фонду.

На сьогодні з фондом вже укладено 19 договорів. Це стосується виготовлення проєктної документації, демонтажу зношеного обладнання, придбання будівельних матеріалів, часткової реконструкції. Витрачено 6 млн грн. Хоча насправді коштів направлено значно більше. Зокрема, ТОВ «БВК компанія «Федорченко» в якості благодійного внеску витратило майже 10 млн грн.

Скільки коштів потрібно на все заплановане? Реконструкція бункеру під лінійний прискорювач вартує близько 25 млн грн, ремонт головного корпусу – 5,3 млн грн, а історичного, де буде адміністрація, - 6 млн грн. Для благоустрою території (сквер, стоянка) область має намір залучити місто, адже 60% хворих складають саме сумчани. Взагалі тільки на перший етап реконструкції необхідно зібрати близько 40 млн грн. А разом із лінійними прискорювачами та будівництвом нового 5-поверхового корпусу оновлення онкодиспансеру обійдеться майже в 400 млн.

Про такі ініціативи йшла мова й на найвищому державному рівні. Нещодавно відбулася зустріч голови обласної ради Віктора Федорченка, голови ОДА Дмитра Живицького з першим заступником керівника Офісу Президента України Кирилом Тимошенком. Він підтримав наміри керівників Сумської області і обіцяв допомогу у такому надважливому питанні.

«Розраховуємо і на допомогу наших народних депутатів, щоб проєкт оновлення онкодиспансеру включили в програму «Велике будівництво» - для фінансування коштом державного бюджету. Якщо нам виділять кошти, всі наші масштабні плани завершимо за два роки. Максимум – до кінця каденції. Це буде унікальний проєкт, яких в Україні просто немає», - впевнений голова обласної ради.

«Зараз у Сумській області на обліку перебувають понад 38 тисяч онкохворих. Мабуть, не знайдеться людини, у якої не було б знайомого або родича з онкозахворюванням. Поки що з 1000 пацієнтів ми рятуємо життя 650. Наша мета – максимально покращити ці цифри й рятувати якомога більше життів!» - резюмував директор Сумського обласного онкодиспансеру Володимир Шевченко.

Проєкт нового корпусу онкологічного диспансеру

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Середа, 24 листопада 2021, 18:48

Документи облради

Go to top