telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

На Сумщині створено централізовану закупівельну організацію, через яку проводитимуть закупівлі комунальні заклади обласної ради

Під головуванням очільника депутатського корпусу Віктора Федорченка в Сумській обласній раді відбулися декілька нарад з питання взаємодії централізованої закупівельної організації з керівниками установ, підприємств спільної власності територіальних громад Сумської області. До заходу долучилися директори лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я та комунальних некомерційних підприємств, закладів культури, установ соціального захисту, закладів освіти, інших закладів, які фінансуються з обласного бюджету та комунальних комерційних підприємств. Також на нарадах були присутні обласні депутати.

Рішенням обласної ради від 18.06.2021 року визначено централізованою закупівельною організацією КУ «Сумський обласний фонд підтримки підприємництва» СОР. Вона проводитиме закупівлі для визначеного кола замовників. А ті, в свою чергу, повинні будуть передати в обов’язковому порядку всі свої закупівлі до новоствореної установи. Це, запевняє голова обласної ради, призведе до поліпшення ефективності проведення закупівель і до здешевлення закуплених товарів. «Перед нами стоїть одна задача – економія бюджетних коштів, - наголосив Віктор Федорченко. - Закупівля всіх товарів відбуватиметься через Фонд підтримки підприємництва. А всі комунальні організації й установи займатимуться роботою за своїми професійними напрямками, а не торгами».

Начальник управління майном Дмитро Нагорний пояснив, що Кабінетом Міністрів ще 5 років тому була затверджена Стратегія реформування публічних закупівель. І саме утворення централізованих закупівельних організацій є одним із пріоритетних напрямків цього документу. «Ми рухаємося зараз в ногу з реформою. Саме такою є державна політика, від якої ми не маємо права відходити. В Україні створено 8 централізованих закупівельних організацій: три – на рівні держави, п’ять – на рівні областей: Сумська, Івано-Франківська, Херсонська, Одеська обласні та Дніпровська міська рада. Планується, що протягом наступного року в кожній області будуть такі центри, бо вони направлені на оптимізацію й раціоналізацію використання бюджетних коштів», - сказав Дмитро Нагорний.

Процедуру проходження закупівель пояснювала присутнім заступниця начальника управління майном Інна Козачок. Вона зазначила, що, згідно з рішенням обласної ради про визнання централізованою закупівельною організацією СОФПП, закупівля предметів, матеріалів, інвентарю, медикаментів, перев’язувальних матеріалів, продуктів харчування, обладнання і предметів довгострокового користування в обов’язковому порядку здійснюється підприємствами, установами та закладами, заснованими на майні спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області, через Фонд підтримки підприємництва. Бюджетні установи працюватимуть відповідно до кошторисів, з дотриманням вимог бюджетного законодавства, комунальні підприємства – відповідно до фінансового плану, форма якого затверджена рішенням власника.

«Ми досить ретельно підійшли до вивчення нормативних документів і в цілому до цього питання. Побачили, що дійсно є наочний приклад економії бюджетних коштів, тому депутати вирішили піти саме таким шляхом і створити на Сумщині централізовану закупівельну організацію. Керівництво і весь депутатський корпус виступають, у першу чергу, за відкритість, економічність і прозорість», - зазначив перший заступник голови обласної ради Олександр Стрельченко.

ЦЗО самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднюватиме на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель інформацію про закупівлю, передбачену Законом.

 

Документи облради

Go to top