telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Нові шкільні автобуси вирушили до 11 територіальних громад Сумщини

Одинадцять шкіл Сумщини отримали нові шкільні автобуси. У тому числі один, обладнаний місцями для дітей з особливими освітніми потребами. Ключі від них сьогодні, 9 листопада, вручили директорам навчальних закладів та головам територіальних громад керівники області – голова обласної ради Віктор Федорченко та голова ОДА Дмитро Живицький, і народні депутати Михайло Ананченко й Ігор Васильєв.

У 2021 році для закладів загальної середньої освіти області було заплановано придбати 14 шкільних автобусів. Три вже куплені за залишок коштів освітньої субвенції (6,4 млн гривень) для Буринської міської, Великописарівської селищної територіальних громад та КЗ СОР «Шосткинський ліцей-інтернат спортивного профілю». На закупівлю ще одинадцяти витратили 20,8 млн грн (12,2  млн грн – кошти державної субвенції, 8,6 млн гривень – кошти місцевих бюджетів).

Вручаючи ключі від транспортних засобів, голова обласної ради Віктор Федорченко привітав громади з таким придбанням.

«Ми поступово оновлюємо автопарк шкільних автобусів. Депутатський корпус обласної ради розуміє важливість безпечного і комфортного доїзду дітей до навчальних закладів, тому у наступному році при фінансовій можливості ми цю роботу продовжимо. Водіям я бажаю ні цвяху, ні жезлу, а учням – гарно навчатися», - звернувся до присутніх Віктор Федорченко.

Кожен автобус розрахований на 30 місць. Оснащені вони пасками безпеки, аптечками та вогнегасниками. Перевозитимуть шкільні автобуси учнів та вчителів, які проживають далі, ніж за два кілометри від свого навчального закладу.

Автобуси їздитимуть у Дубов’язівській селищній, Путивльській міській, Верхньосироватській, Ворожбянській міській, Краснопільській селищній, Миколаївській селищній, Глухівській міській, Есманьській селищній, Зноб-Новгородській селищній, Свеській селищній та Ямпільській міській територіальних громадах.

«Це дійсно святкова подія, - підкреслив голова облдержадміністрації Дмитро Живицький. – Вона стала можливою завдяки скоординованим діям ОДА, обласної ради, народних депутатів, Офісу Президента та Кабінету Міністрів. Найменші мешканці області знаходяться для нас у фокусі уваги і ми робитимемо все для їхнього розвитку та щасливого дитинства».

Дмитро Живицький анонсував повноцінну реконструкцію у наступному році п’яти шкіл області. Це, за його словами, буде і зовнішнє, і внутрішнє оздоблення, утеплення, заміна мереж, нові меблі та обладнання, благоустрій територій, аби учні навчалися в якісних умовах.

Привітали керівників громад, директорів шкіл та вчителів і народні депутати Михайло Ананченко та Ігор Васильєв. Вони говорили про те, що вже від завтра автобуси поїдуть до навчальних закладів новими дорогами, в нові сучасні школи завдяки програмі «Велике будівництво», ініційованої Президентом України. Також зазначали, що наступного року нардепи планують закласти освітню субвенцію, аби й інші громади Сумщини були забезпечені автобусами.

У Сумській області за межею пішохідної доступності проживає 10 971 учнів закладів загальної середньої освіти. До місця навчання та у зворотному напрямку шкільними автобусами підвозяться 8 887 учнів, що становить 81%, найманим (орендованим) автотранспортом – 278 (2,5%), рейсовими автобусами – 1 325 (12,1%), власним транспортом батьків – 481 (4,4%). У підвезенні задіяно 271 шкільний автобус.

Загалом для стовідсоткового забезпечення підвезенням шкільними автобусами дітей, які проживають за межею пішохідної доступності, та оновлення парку шкільних автобусів необхідно придбати 24 транспортних одиниць.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top