telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Обласний депутат просить виділити кошти на утримання немовлят, покинутих батьками у закладах охорони здоров’я

З відповідним запитом звернувся на сесії обласної ради депутат Араз Гулієв до голови ОДА Дмитра Живицького.

Обласний обранець наголошує, що у червні поточного року він отримав відмову від тодішнього очільника облдержадміністрації Василя Хоми стосовно виділення 250 тисяч грн, які депутат просив для КНП СОР «Сумська обласна дитяча клінічна лікарня». Ці кошти мали би піти на закупівлю засобів для догляду та гігієни, а також дитячих збалансованих молочних сумішей покинутим немовлятам.

«Основним аргументом цієї відмови, - говорить Араз Гулієв, - стало посилання на те, що дитяча лікарня повинна утримувати важкохворих дітей, від яких відмовилися батьки, за кошти НСЗУ, власні кошти та інші джерела, не заборонені законодавством. Але насправді програма медичних гарантій покриває найважливіші медичні послуги – консультації, лабораторні та інструментальні дослідження, госпіталізації, операції та реабілітації. На засоби догляду коштів не вистачає».

Час перебування дитини, від якої відмовилися батьки, під наглядом працівників лікарні становить у середньому 1,5-2 місяці. Для повноцінного забезпечення соціального утримання покинутих новонароджених дітей необхідний мінімум складає 2500 грн щомісяця. Станом на 1 вересня поточного року у відділенні інтенсивної терапії новонароджених та недоношених дітей СОДКЛ проліковано 11 малюків, що були кинуті батьками у медичному закладі.

Тож Араз Гулієв звертається повторно щодо виділення з обласного бюджету 250 тисяч грн на соціальне утримання новонароджених покинутих дітей.

Колеги по депутатському корпусу його запит підтримали.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Середа, 03 листопада 2021, 11:35

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top