telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Віктор Федорченко: Сесія обласної ради пройшла плідно і конструктивно

Відбулася восьма сесія Сумської обласної ради восьмого скликання, яку провів голова ради Віктор Федорченко. На початку пленарного засідання він вручив Грамоти Верховної Ради України кращим представникам Сумщини. За заслуги перед Українським народом нагороджені директор виконавчий ПАТ «Сумихімпром» Володимир Волков та апаратник сушіння 4-го розряду об’єднаного цеху по виробництву двоокису титану ПАТ «Сумихімпром» Наталія Кальченко. Також депутати привітали із 60-річчям свого колегу Юрія Меєровича, який святкував ювілей два дні тому.

Голова обласної ради повідомив про зміни у керівництві фракції «Наш край» в обласній раді. Замість Валерія Волкова її очолив Євген Южаков. Таке рішення про зміну керівного складу було ухвалено на засіданні фракції 26 вересня.

Далі обласні обранці озвучили свої депутатські запити. Їх було понад десять. Вони стосувалися відновлення роботи комунальних аптек у деяких населених пунктах, аби населення мало можливість закуповувати ліки за «червоними» рецептами; бездіяльності правоохоронних органів у питанні наруги над могилами і в зв’язку з цим прозвучала пропозиція заслухати звіт начальника ГУНП у Сумській області; ремонту доріг; придбання обладнання і встановлення ігрових майданчиків у дитячому садку; виділення коштів для дітей, що позбавлені батьківського піклування і знаходяться в обласній дитячій лікарні, на закупівлю для них засобів догляду, гігієни та дитячого харчування; виділення коштів на розвиток спортивних закладів області; порушення природоохоронного законодавства; заборони проїзду по вул. Воскресенській обласного центру та інші.

Обласні депутати проголосували за зміни до обласних програм, прийняли цільову програму «Молодь Сумщини» на 2021-2025 роки, Регіональну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2022-2024 роки та регіональну схему формування екомережі Сумської області. Погодили бюджетні питання, зокрема, прогноз обласного бюджету на 2022-2024 роки, дострокове припинення повноважень депутата обласної ради Дмитра Єфіменка, клопотання щодо нагородження відзнаками Верховної Ради України, збільшення чисельності та складу комісій з питань бюджету та промисловості, обрання кандидатури представника громадськості до складу поліцейської комісії Управління патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції. Розглянули майнові та кадрові питання.

Перед обласними обранцями виступив керівник Сумської обласної прокуратури Олексій Тубелець, який доповів про результати діяльності очолюваного ним органу.

До депутатів Сумської обласної ради звернулися під час сесії колеги – представники Лебединської міської ради – з проханням підтримати їх та посприяти у вирішенні непростої ситуації, що склалася у цій громаді. Секретар Лебединської міської ради Дмитро Коваленко нагадав, що 29 вересня Лебединською міською радою було прийняте рішення про безстрокове припинення повноважень лебединського міського голови. Але депутатський корпус за певних причин не може внести відповідні зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб. Використовуючи цю ситуацію, колишній очільник міста і нібито виконує свої обов’язки. Тому Лебединська міська рада звернулася за допомогою не тільки до депутатського корпусу області, а й до керівників обласного рівня – до голови Сумської ОДА, керівника обласної прокуратури, керівника Служби безпеки України, начальника Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) з проханням допомогти врегулювати цю ситуацію виключно у рамках закону та правового поля.

Серед іншого депутати затвердили загальну суму фінансування виконання депутатських повноважень у 2021 році на суму 3,2 млн грн. Кожен депутат може спрямувати 50 тисяч грн на надання адресної допомоги мешканцям області, які опинилися у складній життєвій ситуації.

Погодили 10 звернень до вищого керівництва країни. Вони стосуються стабілізації цін на газ та енергоносіїв для населення і підприємств; створення додаткових джерел наповнення місцевих бюджетів; забезпечення твердим паливом малозабезпечених верств населення; встановлення державного регулювання цін на товари першої необхідності; збільшення фінансування медицини; забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами; неприпустимості підриву основ фінансової спроможності місцевого самоврядування; забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення у Держбюджеті на 2022 рік; подолання енергетичної кризи в Україні; фінансування з державного бюджету компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян.

Ще на початку сесії керівник обласного парламенту Віктор Федорченко озвучив пропозицію депутатів внести на розгляд питання про обрання заступника голови обласної ради. Розглядали кандидатуру Тетяни Сизон. У підсумку таємного голосування вона не набрала необхідної кількості голосів. На сесії були присутні 57 депутатів із 64. Для таємного голосування видано 35 бюлетенів. «За» кандидатуру Тетяни Сизон проголосували 30 депутатів, «проти» - 4, «утримався» - 0. Один бюлетень виявився недійсним. Цієї кількості голосів недостатньо для обрання на посаду.

Підсумовуючи пленарне засідання, голова обласної ради Віктор Федорченко сказав, що сесія пройшла плідно і конструктивно. Загалом депутати розглянули майже 60 питань порядку денного, головні з яких бюджетні та прийняття й зміни до обласних програм. Він подякував депутатам за роботу.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 29 жовтня 2021, 16:06

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top