telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У клінічному госпіталі ветеранів війни значно збільшилася кількість ковідних хворих

Виповнився рік відтоді, як КНП Сумської обласної ради «Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни» став інфекційною лікарнею та почав надавати допомогу хворим на коронавірусну інфекцію. За повідомленням завідуючої відділенням реанімації Світлани Корольчук, порівняно з минулим роком, хворих значно збільшилося і наразі 85-90% пацієнтів потребує кисневої підтримки.

«На сьогодні у закладі знаходиться 170 ковідних ліжок, на лікуванні перебуває 118 пацієнтів. До ШВЛ підключено 7 ліжок, які на 100% заповнені хворими. Кисневої підтримки потребує приблизно 85-90% хворих, – зазначила Світлана Корольчук. – Серед інфікованих є 4 вакцинованих, але вони переносять хворобу в легкій формі. Усі хворі нашого закладу, які потребували ШВЛ, були невакциновані».

Також завідуюча відділенням реанімації госпіталю ветеранів війни відмітила, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року виросла кількість інфікованих та складність перебігу хвороби. Тоді у закладі перебувало приблизно 50-52 хворих, з них 5 – у реанімації.

«Раніше хворіли в основному люди старше 60 років із супутніми патологіями, надлишковою вагою, цукровим діабетом, хворобами серця. Зараз змінився віковий склад хворих. Це люди від 50 до 60 років. Останнім часом госпіталізуємо все більше людей молодого віку без супутніх хвороб, спортивної статури, – відмітила Світлана Корольчук. – Наймолодшому пацієнту у нашому закладі 38 років, а самому старшому – 81 рік. Проте більшість становлять люди 55-62 роки».

Лікар також розповіла, що сьогодні, як ніколи, велике навантаження на медичний персонал. Люди працюють на межі власних можливостей. Тож Світлана Корольчук закликала всіх, незалежно від віку та статі, вакцинуватись та дотримуватись протиепідемічних заходів: особливо у місцях масового скупчення людей, транспорті.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top