telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Сумський альпініст Володимир Рошко підняв прапор Сумщини у Гімалаях

Прапор Сумщини замайорів на восьмій вершині світу – піку Манаслу (8 163 м). Про те, як це було та про перспективи розвитку альпінізму в області Володимир Рошко розмовляв з керівниками області - головою облдержадміністрації Дмитром Живицьким та першим заступником голови обласної ради Олександром Стрельченком.

«Манаслу у перекладі з тибетської означає «гора духів». Вона прекрасна. Але на вершині дуже холодно. Холод, мерзлота, нестача кисню – це робить подолання вершини справжнім подвигом. Для прикладу, останні 700 метрів ми підіймалися більше 6 годин, – розповідає Володимир Рошко, демонструючи відеокадри зі сходження на Манаслу.

Сумський альпініст говорить, що підніматися на вершини гір із прапором України почав ще з 1996 року, коли це ще не стало мейнстрімом. А на дві останні гори підіймався із прапором Сумщини, який став для нього справжнім талісманом.

«Прапор Сумщини – немаленький. І коли всі інші альпіністи розгортали на піку Манаслу прапори своїх спонсорів, я продемонстрував прапор рідної області, і відразу учасники експедиції з інших країн почали цікавитися, що це за край –  Сумщина. Коли я показав фотографії, вони були вражені красою нашої природи», – розказує Володимир Рошко.

У планах альпініста піднятися на Еверест – найвищу гору світу. А ще він хоче, щоб цей вид спорту розвивався на рідній Сумщині. Тому із головою облдержадміністрації він обговорив перспективи будівництва скеледрому.

Дмитро Живицький зазначив, що в обласному центрі парк у парку ім. І.М. Кожедуба завдяки ініціативі Президента України Володимира Зеленського, співпраці з народними депутатами від Сумщини буде збудовано сучасний урбан-парк. І можна обговорювати можливість встановлення скеледрому в цьому парку.

Також обговорили можливість будівництва скеледрому у приміщенні, щоб альпіністи із усієї України мали можливість проводити змагання і на Сумщині протягом усього року.

«Безумовно, це велике особисте досягнення для кожного альпініста. Та це важливо і для області – коли наші земляки підкорюють найвищі вершини на планеті. Приємно, що Володимир Рошко взяв із собою на Манаслу прапор Сумської області», - сказав Олександр Стрельченко.

«Я бажаю вам здолати Єверест, – наголосив Дмитро Живицький у кінці зустрічі. – Піднімайте прапор Сумщини й імідж нашої області в усьому світі».

 

Увага! 29.10.2021 відбудеться 8 сесія Сумської обласної ради 8 скликання

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.

Go to top