telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

Сумський альпініст Володимир Рошко підняв прапор Сумщини у Гімалаях

Прапор Сумщини замайорів на восьмій вершині світу – піку Манаслу (8 163 м). Про те, як це було та про перспективи розвитку альпінізму в області Володимир Рошко розмовляв з керівниками області - головою облдержадміністрації Дмитром Живицьким та першим заступником голови обласної ради Олександром Стрельченком.

«Манаслу у перекладі з тибетської означає «гора духів». Вона прекрасна. Але на вершині дуже холодно. Холод, мерзлота, нестача кисню – це робить подолання вершини справжнім подвигом. Для прикладу, останні 700 метрів ми підіймалися більше 6 годин, – розповідає Володимир Рошко, демонструючи відеокадри зі сходження на Манаслу.

Сумський альпініст говорить, що підніматися на вершини гір із прапором України почав ще з 1996 року, коли це ще не стало мейнстрімом. А на дві останні гори підіймався із прапором Сумщини, який став для нього справжнім талісманом.

«Прапор Сумщини – немаленький. І коли всі інші альпіністи розгортали на піку Манаслу прапори своїх спонсорів, я продемонстрував прапор рідної області, і відразу учасники експедиції з інших країн почали цікавитися, що це за край –  Сумщина. Коли я показав фотографії, вони були вражені красою нашої природи», – розказує Володимир Рошко.

У планах альпініста піднятися на Еверест – найвищу гору світу. А ще він хоче, щоб цей вид спорту розвивався на рідній Сумщині. Тому із головою облдержадміністрації він обговорив перспективи будівництва скеледрому.

Дмитро Живицький зазначив, що в обласному центрі парк у парку ім. І.М. Кожедуба завдяки ініціативі Президента України Володимира Зеленського, співпраці з народними депутатами від Сумщини буде збудовано сучасний урбан-парк. І можна обговорювати можливість встановлення скеледрому в цьому парку.

Також обговорили можливість будівництва скеледрому у приміщенні, щоб альпіністи із усієї України мали можливість проводити змагання і на Сумщині протягом усього року.

«Безумовно, це велике особисте досягнення для кожного альпініста. Та це важливо і для області – коли наші земляки підкорюють найвищі вершини на планеті. Приємно, що Володимир Рошко взяв із собою на Манаслу прапор Сумської області», - сказав Олександр Стрельченко.

«Я бажаю вам здолати Єверест, – наголосив Дмитро Живицький у кінці зустрічі. – Піднімайте прапор Сумщини й імідж нашої області в усьому світі».

 

Документи облради

Go to top