telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Керівництво облради, депутати та працівники ОКАП «Сумиоблагроліс» висадили сьогодні 3,5 тисячі дерев

З початку жовтня в Україні та Сумщині зокрема стартувала двомісячна акція «Створюємо ліси разом» на виконання програми Президента України «Зелена країна».

До участі у Всеукраїнському заході долучилися всі підприємства ОКАП «Сумиоблагроліс» та безпосередньо керівники обласної ради – голова Віктор Федорченко, його перший заступник Олександр Стрельченко. Садили дерева й обласні депутати.

Як анонсувалося раніше, в рамках програми «Зелена країна», розрахованої строком на три роки, планується висадити 1 млрд дерев, а за 10 років  збільшити площу лісів на 1 млн га.

«Цей новий екологічний проєкт, який анонсував Президент України Володимир Зеленський, покликаний відтворити ліси, якими завжди славилася наша країна. І ми повинні об’єднатися у цій важливій спільній справі та закласти фундамент майбутньому лісу», - сказав Віктор Федорченко.

За твердженням генерального директора ОКАП «Сумиоблагроліс» Олександра Будника, в ході акції на площах, що належать підприємству, буде висаджено близько 300 тисяч дерев на лісових ділянках площею 50 га.

«Загальний обсяг створення лісових культур за 2021 рік по системі ОКАП «Сумиоблагроліс» становить 330 га та доповнено 570 га. Всього, враховуючи доповнення лісових  культур,  лісівники висадили близько 3,2 млн саджанців основних лісоутворюючих порід – сосна, дуб, ясен, береза. Для створення нових лісів агролісгоспами області  вирощується щорічно 2-3 млн шт. саджанців основних деревних порід. У поточному році агролісгоспи збільшили обсяги заготівлі лісового насіння на 10%», - розповів Олександр Будник.

Він наголосив, що відтворювати ліси – це основне завдання лісівників. Водночас вони прагнуть, аби люди знали про їх роботу якнайбільше, тож запрошують долучитися до неї усіх охочих садити дерева.

«Своїм прикладом ми, депутати обласної ради, сьогодні хочемо показати, що дуже важливим є відтворення лісів. Насправді, саджаючи дерево, людина отримує масу позитивних емоцій від того, що творить природу майбутнього. Мені дуже приємно, що я особисто цьогоріч садив дерева весною, коли природа пробуджувалася, і саджаю їх восени», - сказав Олександр Стрельченко.

Він закликав долучатися до озеленення вулиць, територій шкіл, дитячих садків, створення парків, скверів, алей територіальні громади, органи державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Подібні акції, одноголосно стверджують і лісівники, і депутати, - особливо необхідні. Кожен українець має розуміти важливість справи відтворення лісу.

«Це дійсно благородна і значуща справа, - відроджувати «зелені» легені планети, - зазначила заступник начальника управління майном, депутат обласної ради Інна Козачок. - Я впевнена, що цей захід стане справжньою традицією для багатьох трудових колективів, і все посаджене сьогодні проросте та принесе гарні плоди».

«Створення нових лісових насаджень справа хоч і нелегка, проте благородна. Бо кожен з нас вкладає, окрім праці, ще й частинку душі. Висаджуючи дерева сьогодні ми думаємо про те, якою буде наша країна завтра. Тож закликаю якомога більше людей зробити свій внесок у створення нових зелених насаджень», - сказав начальник відділу контролю за ефективністю управління об’єктами спільної власності, депутат обласної ради Микита Баня.

Цього дня лісівники спільно з керівництвом обласної ради та депутатським корпусом висадили 3,5 тисячі саджанців дуба на площі майже одного гектара. Сподіваються, що всі дерева приживуться.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top