telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Оновлення онкодиспансеру: голова облради презентував передпроєктні пропозиції щодо реконструкції медзакладу

Обласна рада наполегливо працює над модернізацією обласного онкологічного диспансеру та його перетворенням на сучасний медичний заклад найвищого рівня. Щоб жителі Сумщини могли на місці проходити якісну діагностику, а також отримувати необхідну професійну допомогу.

Гарні, досвідчені спеціалісти в нас є. Це підтверджує й директор онкодиспансеру Володимир Шевченко: «В нашому медзакладі дуже потужний професійний лікарський склад. А от будівлі диспансеру необхідна повна модернізація. Як і нове дороговартісне обладнання».

Цими двома складовими наразі опікується вся область. Наприклад, сумський депкорпус виділив 15 млн грн на закупівлю сучасного комп’ютерного томографа. Реалізацію ж глобальної реконструкції взяла на себе облрада. За словами голови Сумської обласної ради Віктора Федорченка, вже виготовлені передпроєктні пропозиції щодо розробки генплану території онкодиспансеру: «Спільно з керівництвом медзакладу, архітекторами та проєктувальниками ми продумали всі можливості й шляхи майбутнього оновлення. Приміщення, де сьогодні знаходиться хіміотерапевтичне (променеве) відділення, буде знесене. А саме відділення перенесуть на перший поверх головного корпусу, де вже закінчується ремонт. Також плануємо звести новий 4-поверховий хіміотерапевтичний корпус, реконструювати і добудувати три бункери: два - для низькочастотних і один - для високочастотного лінійних прискорювачів. Старий лікувальний корпус буде знесений, замість нього зробимо зручну парковку. Окрім того, розіб’ємо на Привокзальній комфортну зону відпочинку з капличкою, де пацієнти та їх родичі зможуть помолитися за здоров’я, знайти спокій та розраду в бесіді з Богом».

За словами Віктора Федорченка, щоб реалізувати всі ці грандіозні плани, область планує залучити кошти ДФРР. Адже на ремонтні роботи необхідно не менш 250 млн грн і 170 млн - на лінійні прискорювачі.

Сьогодні вже розпочато роботи в будівлі 1915 року, що на вул. Привокзальній. Тут розташується адміністрація диспансеру. Будівельники максимально намагатимуться зберегти автентичність старої забудови, її повністю реконструюють, відновлять втрачені елементи, замінять вікна, комунікації, перекриють покрівлю. Наразі розчищають дах та планують його утеплити. Також навколо території диспансеру вже починають встановлювати паркан.

Головний обласний архітектор Володимир Биков задоволений ходом робіт: «Вперше за існування онкоцентру комплексно розробляється вся його територія. Вона визначена генпланом як медичний центр. На Привокзальній вже проведений демонтаж декількох старих та аварійних будівель, розчищення території продовжиться. Але це не означає, що тут залишиться голий пустир. Замість небезпечних бараків з’явиться затишний парк. Ми переслідуємо принцип комплексного підходу. В цьому році повинно бути прийняте остаточне принципове рішення. Проєкт буде публічно обговорюватися, це не закрита тема. Кожний має знати, що саме відбувається на території онкоцентру. Як саме він перетворюється на сучасний медичний заклад».

Голова облради Віктор Федорченко впевнений, що на Сумщині з’явиться заклад, який зможе конкурувати з кращими в Україні.  

«Я вважаю, створення сучасного онкодиспансеру - це справа, яку конче необхідно зробити для всієї області. І якщо ми вже взялися, то разом із обласною державною адміністрацією, зокрема її головою Дмитром Живицьким, та за підтримки народних депутатів від Сумщини доведемо її до кінця, - зауважив спікер обласних парламентарів. – Наша мета - зробити онкодиспансер, сама атмосфера в якому б, так би мовити, була лікувальною. Не кажучи вже про закупівлю гарного професійного обладнання. Якщо чогось дуже прагнути, впевнений, - все вийде! А в нас усіх є таке бажання!».

Нагадаємо, 14 вересня за ініціативи голови Сумської обласної ради Віктора Федорченка керівники Сумської облради, Сумської облдержадміністрації та Сумської міськради підписали Меморандум про співробітництво - домовилися об’єднати матеріальні та фінансові ресурси для створення на базі КНП СОР «Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер» сучасного медичного центру. Також голова облради ініціював в області справжній народний проєкт – створення благодійного фонду «Здоров’я Сумщини», який збирає кошти для реконструкції онкодиспансеру. Ця ініціатива знайшла велику підтримку серед небайдужих людей - гроші вносять і депутати, і місцеві аграрії, бізнес, прості громадяни. Адже великі справи робляться «всім миром»!

Також читайте:

 

Документи облради

Go to top